Po dlouhých sedmi letech jsme se opět dočkali pro nás jednoznačně nejatraktivnějšího zápasu, slezského derby s Baníkem.
Natěšenost na tento zápas byla v podstatě už od losu obrovská a s každým blížícím se dnem sílila.Trochu nás nejprve rozhodilo přesunutí tohoto šlágru ze soboty na středu, což zapříčinilo obavy z našeho celkového počtu, který nás však nakonec ale všechny velmi velmi překvapil. Během prvních dvou dní oficiálního předprodeje (pondělí a úterý) se prodalo 882 lupenů.
V den D se nás schází přes 800 na nádraží východ.
Cesta probíhá v klidu.
První adrenalínové zpestření přichází při přesunu z nádraží na stadion, kdy v přilehlém parku u nádraží a na něj navazující cestě registrujeme první skupinku domácích. Překvapuje nás jejich počet cca 30-40. Dochází k prvnímu slovnímu a po chvíli i fyzickému napadání. Po chvilce soupeře zaháníme, ale přicházíme také o 4 osoby, které nám zatkli acabové...
Pak už vše v klidu. V policejním kordonu jsme vedeni až do sektoru, kde se nás nakonec schází kolem 1.000.
Baník má hned na úvod připraveno krásné celostadionové choreo.
Někdy kolem 20 minuty vbíhá na hřiště cca 100 členná ekipa domácích, nutno však podotknout, že z toho mám smíšené pocity. Na jednu stranu dobré, náběh se počítá, zvedlo to opět sílu a prestiž tohoto utkání, co se týče zainteresovaných diváků, ale připadlo mi to, jako by Chachaři chtěli jen srovnat skóre, kdy jsme vběhli v Opavě na hřiště my. Jenže my jsme tehdy doběhli až pod jejich sektor a dokonce jsme se ještě přetahovali o jejich vlajku. Dnes domácí doběhli sotva do 3/4 , navíc byli strašně roztahaní, prostě mi to přišlo takové laxní, jakoby se prostě chtěli jen ukázat. Pravda v té 3/4 je přibrzdila ochranka, ale 100 členný nažhavený dav přece nemůže zastavit 15-20 lidí z ochranky. Navíc chachaři museli vědět, že přelézt plot ze sektoru hostů je téměř nadlidský výkon, takže jsme jim stejně nemohli vyjít vstříc. Nicméně zápas byl přerušen s tím, že jestli se ještě bude něco podobného opakovat, tak bude ukončen.
Celý zápas se nese ve, troufnu si říci, oboustranně výborné atmosféře, domácí samozřejmě tahali za delší provaz. Značnou část fandícího repertoáru obnáší vzájemné hanlivé překřikování. Derby má prostě vše,co má mít.
Pro nás krutý výsledek ovlivnila situace těsně před koncem první půle, kdy náš brankář chybuje, chytá rukou balon za šestnáctkou, na což dostává červenou a z následného přímého kopu dostáváme gól. Užíváme si však toto derby a fandíme i za nepříznivého stavu, co to jde.
Po skončení zápasu jsme drženi ještě nějaký čas v sektoru a pak převáděni kordonem acabů opět až na nádraží. Čekáme náběh chacharů v parku před nádražím, kde měli už před zápasem psi značné problémy a nestíhali a mohlo tak dojít k velmi zajímavé, masové konfrontaci, avšak nic se neděje. Atak na vlak taky nepřichází a soupeř nedojíždí ani do Opavy. Se všemi těmito variantami jsme tak nějak raději počítali, ale nestalo se a byl už klid. V Opavě ještě sedíme cca do 2 tak nějak po kupě a pak se pomalu rozcházíme domů. 
Derby se fakt povedlo a myslím, že si ho obě strany patříčně užily.
Tak zase na jaře.
 
Fotogalerii z utkání najdete ZDE.

Additional information