Moravské derby se hrálo před více jak pěti tisíci fanoušky. Fans z Baníku, kteří přijeli hromadně vlakem a zaplnili zcela hostující sektor, předvedli dvě choreografie, celou dobu byli oblečeni v bílých pláštěnkách, celý zápas fandili, odpalovali pyro... Celkově se po ultras stránce předvedli naprosto skvěle. Domácím nepřálo počasí, a svou rekordně velkou choreografii kvůli silnému větru odložili na jiný zápas. V domácím ne zcela zaplněném sektoru se alespoň objevil transparent chválící nedělní termín derby. Po závěrečném hvizdu ještě domácí odpálili větší množství červených ohňů a stroboskopů.


Celý den bylo v Brně poznat, že se hraje jeden z nejrizikovějších zápasů v ČR. Policejní kontroly na příjezdových silnicích do města, ve vzduchu hlídkoval vrtulník, po Brně velké množství policie na rozích ulic, v okolí stadionu uzavírky. Okolo padesátky brněnských chuligánů se sešlo nepozorovaně v jedné hospodě a čekali na zprávy od zvědů, kteří sledovali pohyb v ulicích. Pak se tato skupina rozhodla pročesávat ulice okolo stadionu, jestli nenarazí na automobilové fans Baníku, ale proti loňským sezonám si chachařili dali pozor nebo měli větší štěstí. Přesto v rukou Brna skončila jedna šála. Někteří normálové z FCB, i když byli odděni v barvách FCB byli zcela ušetřeni, jen museli okamžitě odejít z hospody a ukázat obsah batohu.
A tak největší vzrušení celého dne bylo na stadionu v sektoru hostů, kdy se fans Baníku snažili prorazit boční plot. Ochranka proti nim krom štítů a obušků neváhala použít i trubky od vysavače či lopatu, jeden ze security dokonce několikrát nabral hrst kamenů a hodil na fans. Chachaři na oplátku nechali proletět na ochranku dvoje dveře. Nakonec nastoupila policie a použila slzný plyn.

 Foto: MLF

Additional information