V sobotu před fotbalovým utkáním se Zlínem se uskutečnil naplánovaný pochod proti vedení, kterého se zúčastnilo na 350 fanoušků SFC. Proslov jednoho z řad fanoušků se zaměřil na největší slabosti a minely současného vedení, ale pozornost byla také věnována aktuální tragické události v podobě nehody autobusu s fanoušky nám blízkého klubu Lechie Gdaňsk. Obětem byla věnována minuta ticha a i první část pochodu se nesla v tichém, poklidném duchu bez fandění. Pak se už skandovaly hesla proti vedení a podporující náš klub a naše město. Byla odpálena i nějaká race, ale popravdě to nebylo ani v plánu, protože jsme chtěli, ať vše proběhne v poklidu bez absolutní záminky k zásahu PČR. Pochod podle nás splnil naše očekávání, a tak se můžeme plně soustředit na zápas, ve kterém jsme očekávali i příjezd hostujících fanoušků, což je pro nás ve druhé lize žel sváteční událost.

To se však nenaplnilo a ze Zlína tradičně nikdo nepřijel. Asi ví nejlíp oni sami proč, když tak vehementně hlásili po prvním kole jejich výjezdu na Bohemku, jakési fanouškovské z mrtvých vstání a návrat na fans scénu. Nakonec nám to ani nijak nevadilo a během celého zápasu jsme předvedli výborný support, do kterého se tradičně, dnes však mnohem intenzivněji a početněji zapojila i velká část tribuny za brankou, kam chodí spíše starší fans a samozřejmě opavské "hokejky":-) V první půli jsme představili choreo věnované fanouškům Lechie Gdaňsk a ve druhé pak sestavili z obouruček nápis ULTRAS doplněný o pár vlajek na mávání. Výsledek pro nás taky dopadl dobře, takže se jednalo o velice povedený, promrzlý, sobotní den opavského fotbalu.

 

 


 

Autor: Oskar

Additional information