Páteční předehrávka 19.kola Gambrinus ligy mezi Zbrojovkou Brno a Slavii Praha se hrála před poloprázdnými tribunami, byť oficiální návštěva činila 4102 diváků. Menší návštěvnost ovlivnilo utkání v televizi, vytrvalý déšť před utkáním a možná i hokejový zápas brněnské Komety v play-out, byť bylo přistaveno před hokejovou halou 10 autobusů pro Komeťáky, které je měly zavést na brněnský městský stadion. Brněnský kotel nevyvěsil téměř žádné vlajky (kvůli dešti), a tak v brněnském kotli, který se tuto sezónu opět přesunul za branku do sektoru "S", visela vlajka Chlastometři Brno, a z velkých vlajek visela jen Torcida Brno v sektoru "N", kde byl domácí kotel v podzimních zápasech. Z brněnského kotle během zápasu vylétl akustický granát, který padl pod vystavené auto, kterému po detonaci odpadl boční spojler. Při zápase byly v brněnském sektoru "I" odpáleny ohně; v kotli pak na konci menší dým.


Slávisté se prezentovali transparentem "Rada pro sázkaře -10" a povedeným choreem v 58. minutě s nápisem "4799 km bez výhry". Při odpálení menšího dýmu se v jejich sektoru angažovala místní security.


Po zápase a vítězství 0:1 pak byli fans Slavie vypuštěni do klikatých a temných uliček brněnské čtvrti Královo Pole, kde se jim dostalo "vřelého přivítání" od několika skupinek čekajících brněnských hools. Slávisté po několika "přivítáních" tratí několik šál.
Na tento zápas zavítalo i jedno družební auto ze Slovanu Bratislava.

Slavia:

Brno: 

Additional information