Sigma se nám v týdnu ozývá, že mají mít setkání s SKS, ale že po zkušenostech z minulosti by chtěli, abychom jim pomohli najít nějaké místo. Slávistům nevěří za dříve poupravené autobusy. Pokud by to ale s SKS nevyšlo, budeme alternativa číslo 2. S touto alternativou však moc lidí nepočítá. To se odráží na počtu osob na srazu. Telefonická výměna informací Sigmy a Slavie dopadla tak jak dopadla a my nebudeme soudit, komu dát za pravdu či za vinu.
Jediné, co je pro nás na nedělním odpoledni jisté, je to, že dorážíme na místo, kde již čeká olomoucká parta svlečená do půl těla. Místem se stává posekané pole s obilím na okraji Prahy.
Obě bandy se postavily po 30 osobách. Pozdravíme se a vše začíná tak, jak to na takovém setkání má být. První se do sebe zaklesnou, další se snaží obíhat a po chvíli se to rozděluje na plno osobních i neosobních soubojů. Ze začátku nejde hledat na kterou stranu se misky vah přikloní. Až přibližně po minutě a půl se začíná ukazovat větší touha po vítězství, které jde na naší stranu. Celou dobu máme diváky z nedalekého občerstvení pro cyklisty a tak přání několika sigmáků na druhé kole nevyslyšíme a snažíme se z místa co nejrychleji zmizet. Díky olomouckým za účast a policii za neúčast.

Klub přátel 3.poločasu

Additional information