Adidas Jeans OG Leather – legenda pokračuje
Firma Adidas vyrobila opět legendární boty Adidas Jeans OG Leather, které se nosily v 80tých letech na stadionech. Dnes je poměrně rozšířený (nejen) mezi chuligány Adidas Superstar I. a II. Bohužel jsem tyto „Jeans OG Leather“ v českém autorizovaném Adidas obchodě nenašel. Kdo ví, jestli se vůbec bude dovážet do ČR a taky jak moc jich vyrobili. Ale je to poměrně nová věc, tak se možná i v ČR dočkáme. Fred Perry/Vespa
Jako součást stoletých oslav společnosti Fred Perry (její zakladatel Fred Perry se narodil 18.května 1909) vydává společnost ve spolupráci s Vespou limitovanou edici skútrů.
Není to jen reklamní bublina, ale Fred Perry/Vespa skútr se opravdu bude dát koupit, byť ve velmi omezeném počtu – 100 kusů, ovšem jen v Spojeném Království, USA, Francii a Japonsku, a to od srpna 2009. Vespa bude v klasických Fred Perry barvách a provedení (tedy dva klasické proužky) a stoletým vavřínovým věncem, logem FP. Firma Fred Perry tímto krokem zase zavzpomínala na britskou Mods subkulturu, která v 50. a 60. letech minulého století vyrostla z Anglie a z jejíž základů pak vycházely i subkultury skinheads a hooligans, a v této této subkultuře se značka oblečení Fred Perry a skútr Vespa těšily velké oblibě.

Additional information