Co už nezveřejní oficiální média, toho si všímají blogeři, čtěte zde
Aktualizace 24.09.: Reportáž v hlavních zprávách na TV Prima zde, čas 13:40 - není nad důvěryhodná média.

Už nadpis článku je spojením dvou, řekněme citátů. Konec nadpisu parafrázuje průpovídku z filmu Poslední skaut "Nebe je modrý, voda je mokrá, ženský maj tajemství a koho to sere" neboli, je jedno co se skutečně stalo, proč si dělat hlavu s pravdou, stejně si to tvůrci veřejného mínění vyloží jak budou chtít. Začátek nadpisu vychází z inspirující knížky Smrt ve středu, která popisuje v celé nahotě, prolhanou mediální praxi. Tu praxi kterou všeznalí recenzenti "rozcupovali" v plamenné obhajobě jejich impérií. Tak jsme to chtěli vyzkoušet... Během pondělního večera se začínají objevovat "zaručené" zprávy o tom, že by se měla u Brna konat bitka chuligánů Sparty a Baníku. Novináři vypouštějí "oveřené" informace a my můžeme jen spekulovat kdo a proč tenhle nesmysl přiživuje. Zdá se, že se zde rýsuje klasický příklad metody "když nic nevíme, tak si něco vymyslíme", represivní složky vykážou činnost, možná si připíšou body za zmaření ukrutně společensky nebezpečné záležitosti, kdy se parta lidí dobrovolně popere na louce u lesa. Zase se podaří ochránit společnost před nebezpečnými teroristy z řad fotbalových chuligánů a divák TV Nova může s ulehčením usednout k jeho oblíbené Ordinaci, s vědomím, že jsme "s nima zatočili a tak už nám to tady rozvracet nebudou, sláva", konec příběhu.

Lžou média nebo ne? Manipulují nás nebo ne? Šíří neověřené poplašné zprávy nebo ne? Lžou, manipulují, šíří. Stačilo vypustit dva naprosto smyšlené články, doplněné o ještě smyšlenější fotku a za pár hodin se v hlavních novinových plátcích objevují titulky o tom, že praskaly kosti a tekla krev, desítky lidí v bezvědomí, chuligání uspořádali utajenou bitku. Toto zveřejní bez ověření a důkazů média, které se označují za seriozní a které formují myšlení nás všech. Nevyužijí žádných ověřených zdrojů, policejní mlčení si vyloží jakou souhlas jen proto aby otřásli konzumentem jejich bulvárních výmyslů. A co udělá neinformovaný člověk? Uvěří, odsoudí, tiše přejde nárůst sledování, monitorování, kamerový dohled, sběr osobních údajů.

Servery, které se staly zdrojem novin můžou dnes předhodit cokoliv a oficální média to přežvýkají, něco si přidají a vydají to za oficiální pravdu. Na základě tohoto mediálního tlaku a manipulace jsou potom zavíráni do vězení lidé, jejichž společenská nebezpečnost je nulová a zloději miliard si chodí po světě.

Kupodivu nejrozumější formu zvolil deník IDNES:


- klikni -


Celkem solidní laťku nasadil Blesk:


- klikni -


Ovšem pomyslnou palmu vítězství získává tn.cz... ti si snad ty drogy sami vyrábí :)


- klikni -


- klikni -


- klikni -


A Brněnský deník už jen papouškoval po "starších" mediálních sourozencích:


- klikni -


Ani Prima nezaostala a přinesla "ověřenou" reportáž v hlavních zprávách, kde informovala, jak investigativně její reportéři pronikli do světa hooligans :) Pokud toto nebude smazáno z archivu vysílání, tak doplníme odkaz. Po této "pravdivé" reportáži následovala zpráva o tom, že televize a noviny jsou nejdůvěryhodnější média a že jim věří více než 60% lidí. Což dodává, vzhledem ke skutečnosti, že odvysílala fámu, celé situaci poměrně absurdní nádech :)

Kdyby se celá akce pečlivěji naplánovala, tak jsme se dočkali zdrcujících reportáží v hlavním vysílacím čase a na vetší a důkladnější represe by bylo zaděláno. Na základě čeho? Jedné vypuštěné fámy...

Jen my víme, které články jsou pravdivé. Jen my budeme zveřejňovat co budeme chtít, toto je náš prostor a vy, kteří o tom nevíte nic, se do nás přestaňte srát. My se taky nezajímáme o to, co děláte ve volném čase.

Vy náš svět nezničíte!

Autor: Hooligans

Additional information