Bohemka byla cca 3 týdny předem kontaktována a vyzvána k nějakému tomu pikniku. Sdělují, že už to nějak probírali a že by se dokonce měli speciálně na tento výjezd vypravit i staří, nyní už neaktivní zlobivci a že to ještě vše potvrdí.. Dlouhou dobu se nám pak nedostávalo potvrzení, nakonec po našem neustálém dotazování k naší radosti 3 dny před utkáním potvrdili bus. Ten ovšem den před utkáním ruší, že jim to zrušil dopravce s tím, že sraz jim ale platí a dojedou auty nebo vlakem. Nabízíme i úpravu počtů a odvoz auty z nějaké vlakové zastávky, ať určitě dorazí.

V den utkání přichází od klokanů zpráva, že po zrušení busu se na to spousta z nich vysrala a je jich snad jen 10 s tím, že ani neví, jak dorazí.

Fans Bohemky přijelo celkově hodně málo (cca 60-70) a krom odpálení ohňů do odpísknutí konce zápasu vůbec nic nepředvedli. Domácí předvedli 2 pěkná chorea, výborný support, o poločase mladí Young Boys naběhli na sektor hostů. Těsně před koncem ještě jeden domácí fanatik nabíhá na sektor hostí s rací, ale sektor téměř o 10m přehazuje... Po utkání je prý ještě nějakými domácími napaden nějaký funkcionář(i) hostujícího týmu. Před stadionem čeká dav převážně mladých Opaváků na hostující fanoušky, kteří jsou ale dlouho drženi v útrobách stadiónu. Dochází tak akorát k překřikování obou táborů a vzdávání si vzájemných "sympatií". Policisté po výzvách rozhánějí domácí, kteří se pak trhají na skupinky a chtějí ještě napadnout hosty. Ti jsou ale v kordonech vyprovázeni ať už automobiloví, či vlakoví. "Pobavením" pro nás pak byl nějaký Bohemák, který přišel po utkání do čekajícího davu domácích (všude kolem plno fízlů) s tím, jestli teda něco chceme. Buď opravdu nevěděl o odmítnutí klokanů nebo to byl tak alibisticky nadějný jedinec (aby se neřeklo, že Bohemka nic nechtěla). V každém případě byl pod vyhrůžkou profackování jednoho z nás odsměrován zpět ke svým. Bohemka zklamala a propadla na všech frontách (krom fotbalistů tedy, tam propadli opět naši) a jen potvrdili, že už dávno nejsou tím táborem, kterým byli před pár lety, a že už s nimi v podstatě ani nelze počítat na nějakou tu grilovačku.

 
 

Additional information