FC BANÍK OSTRAVA
Domácí kotel: Kotel na Bazalech v posledních dvou letech prochází početní krizí. Na jeho stavu se jistě podepsaly osobní či skupinové bojkoty a protesty z posledních období. Při posledních zápasech se však návštěvnost vracela do starých kolejí (cca 600-750 převážně mladších příznivců FCB ). Nutno zmínit fakt, že do fandění se při většině zápasů přidávají i přilehlé sektory a kotel spíše plní funkci předříkávače.

Výjezdy: Zde si nadále udržují ostravští před zbytkem ligy značný odstup. A to i přes úbytek výjezdů přesahujících hranici čtyřciferných hodnot, na čemž se jistě podepsal fakt dvou sezón strávených u dna tabulky. Markantněji se opět začaly výjezdové počty zvedat hned z kraje jara 2012. Za zmínku stojí jistě 1.200 osob na Spartě (v pátek !) a o stovku méně na Slovácku. Nový výjezdový rekord si připsali ostravští v Teplicích, kde se do sektoru hostí prodalo 490 lístků. Po postupu zpátky do ligy láká rovněž Hradec, v obou případech na stadion "pod Lízátky" dorazilo cca 500 hostí. Nutno ještě zmínit poslední výjezd sezóny 2010/2011 v podobě čtyř stovek fans v Plzni. Výjezdy na ligový pohár jsou v Ostravě brány jako samozřejmost. V průměru je navštěvuje 200-300 osob.

Družby: Jedinou fungující družbou je přátelství mezi Baníkem a GKS Katowice. Družba s polskými přáteli oslavila minulý rok v listopadu své 15. narozeniny. Při této příležitosti se vypravilo na soutěžní zápas do Katowic pěti autobusy a desítky aut na 450 Chacharů oslavit jubileum. V podobném duchu se nesly i předchozí oslavy 10-ti let "zgody" u příležitosti přátelského utkání mezi oběma týmy. V současné době nefunguje družba jen na chuligánské výpomoci, ale rozrostla se mezi široké spektrum fanoušků obou klubů. Ti se v mnoha případech navštěvují i mimo zápasy. V dřívějších dobách udržovali Chachaři ještě družby s Trnavou (v roce 2006 zrušena) a západočeským Chebem (postupem času a úpadkem chebského fotbalu se stal z Chebu kvalitní fan-club Baníku ).

Skupiny: Radikálnější baníkovci vystupují po řadu let pod, všem dobře známým, označením "Chuligani z Bazalů", mezi kterými působí i menší bojůvky "Silesian Hunters" či "Apple Commando". Členové se však mísí a navenek vystupují jako celek pod hlavičkou právě "CHzB". Zbytek baníkovců, zejména kotel a výjezďáci vystupují jako "Chachaři". Co se týče fanclubů Baníku mimo Ostravu, tak v popředí se drží příznivci z Havířova, Novojičínska a Orlové. V tomto pohledu byly především zohledněny počty na venkovních zápasech.
 

Additional information