V Opavě fanoušci protestovali proti klubovému vedení hned v prvním kole druhé ligy. Zeptali jsme se jednoho z veteránů opavské scény na důvody protestu; čeho se týkal a jak probíhal. Zde jeho odpověď:

 

„Protest se týkal nespokojenosti s klubovým vedením - neschopný manažer, neustálé mlžení a kecy namísto skutků, špatná komunikace na ose fanoušci vedení, nevážení si lidí kdysi blízce spojených s klubem (nejen hráči) hlavně pak v současné době největší opavské ikony a srdcaře Jaroslava Kolínka. Špatné výsledky A mužstva, ale hlavně pak juniorky, která se zachránila až na poslední chvíli aníž by se z toho vyvodily nějaké důsledky např. výměna trenéra.

Prodávání mladých talentovaných hráčů velmi brzy za tabulkové nebo velmi neadekvátní ceny nebo nedůslednost, kdy jsou hráči prodáváni za značně špatných podmínek, načež ihned po jejich přestupu jejich hodnota raketově vyroste viz. Hadaščok (Liberec). Zástupkyně primátora, která má fotbal úplně na háku a ví o něm kulové je předsedkyní představenstva. Špatný pohled na nejvěrnější fanoušky, kteří obětují klubu mnohdy mnohem více než lidé z vedení.

Toto byly hlavní body protestu.

 

Fanoušci rozdávali před utkáním u bran vstupu na stadion letáky, které obsahovaly hlavní body nespokojenosti. Prvních 20 minut byl sektor pro aktivní fanoušky (kotel) prázdný, zdobily jej jen transparenty sdělující nespokojenost se současnou situací okolo SFC. Ve 20 minutě vešli na stadion do sektoru všichni aktivní fans cca 300-400 lidí, kteří vyjádřili své "sympatie" směrem k vedení klubu a dali jim najevo, kdo že je Slezský! A pak předvedli velmi kvalitní support až do konce utkání, aby byl pořádně vidět rozdíl mezi tím, když jsou a nejsou přítomni fanoušci na tribunách. Celá akce slavila celkem úspěch a manažer (pro nás neschopný člověk), vydal hned v úvodu týdne rozhovor do novin, kde se najednou typicky politicky snaží všem vyjít vstříc, chce diskutovat o celé situaci a dojít společně s fanoušky k společnému cíli, kterým má být přilákání lidí zpět do ochozů, k navrácení důvěře lidí ve vedení a postupu do ligy...

 

Protest:

 


Po protestu:


 

Další fotky (celkem 38) naleznete zde: http://www.sfc.4fan.cz/index.php?p=217&page=2#gallery


 

Additional information