Přejeme vše nejlepší do roku 2013! Hlavně hodně štěstí a zdraví a co nejméně paragrafů!

V článku níže je 50 vlajek fanoušků Sparty Praha, které můžete vidět na stadionech. Na stadionu Sparty se objevuje zřejmě nejvíc fanouškovských vlajek. Toto je jen určitá část známých vlajek, nebo vlajek z posledních ročníků. Vlajky budou zařazeny do fotogalerie do sekce vlajek. Jestli máte i vy klubové vlajky, které ve fotogalerii chybí, posílejte na notoricky známý mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Praha, 21.12.2012: Tvrdé jádro Sparty svolalo na včerejší večer pyrosetkání, při kterém fans ACS ozářili předvánoční Prahu. Policie vůči nim brutálně zasáhla na Václavském náměstí, což několik lidí odneslo rozbitou hlavou. Případu si všimly i média, která tradičně čerpají z policejních výstupů tiskových mluvčí, takže pak články vypadají takto nebo takto.

Sparťané pak svůj pohled na včerejší večer popsali v článku zde: http://www.spartaforever.cz/ukaz_clanek.php?clanek=2627

Další fotografie můžete najít zde: http://www.ultras-tifo.net/photo-news/1331-sparta-prague-119-years-party.html

 

(videa v článku níže)

Řecko, předvánoční solidarita: Jelikož se v Řecku prohlubuje státní krize a každodenní demonstrace mají za následek čím dál více lidí bez střechy nad hlavou a především méně jídla v hlavním městě, rozhodla se skupina SERRES z ultras Gate 13 vybrat mezi svými členy nejenom peněžní prostředky, ale především materiálovou pomoc (jídlo, oblečení, atd.) a předat vše těm, kteří to nejvíce potřebují.
 

 

V Martine sa už dlhšiu dobu formuje mladá ekipa a tak sme sa rozhodli naše tréningové úsilie otestovať aj v boji. S Haviřovom sme v kontakte už začiatkom roka. Prvý termín sa stále posúva až nakoniec padá. Pri výzvach viacerých táborov narážame opäť na Havířov, ktorý príjma. Dohadujeme detaily a formujeme grupu. Dohoda znela 30 na 30 v mladých zostavách s miestom na polceste, ktoré dopredu vyberieme my. V deň konania dorážame na miesto a vysielame pre súpera auto. Čakáme dosť dlho, čo bolo v chladnom počasí dosť nepríjemné.

Přinášíme fotoreport 73 fotek z utkání minulého týdne mezi Příbramí a Spartou, na které zavítalo 5682 diváků, což byl na příbramském stadionu rekord podzimu. Sparta se prezentovala choreem, ale hlavně pyrotechnikou. Příbramský kotel přičichnul k ultras aktivitám, a objevily se v něm i červené ohně:

Závěrečné kolo podzimní části Gambrinus ligy přineslo několik výborných zápasů z ultras pohledu. Vše načal Baník v pátek večer, kdy do sektoru hostů v Edenu zavítalo okolo devíti stovek fanoušků Baníku, kteří se prezentovali velmi solidní prezentací. Kotel Slavie připravil na tento zápas několik choreografií, kde se fans SKS loučili se Stanislavem Vlčkem, ale také si vzpomněli na několik svých členů RWS držených stále ve vazbě za bitku v metru. Parádní ultras atmosféru mělo i utkání Sigmy Olomouc na Slovácku, kde se oba tábory fans také dobře prezentovaly. Sparťané v Příbrami opět předvedli hodně pyrotechniky a požární hadice opět byly v pohotovosti. Šok pak nám připravil kotel Příbrami, který připravil nejen několik transparentů, ale odpálil i ohně..

A opět fotoreport z ČFL, kde můžeme sledovat jak vypadají stadiony v naší třetí nejvyšší soutěži. Na toto utkání, které se hrálo v sobotu 24.11.2012 přišlo 650 platících diváků. V sektoru hostů se objevilo několik fanoušků, kteří odpálili i dýmy:
 

Na začátku listopadu jsme se rozhodli přijet podívat do Prahy a jako zpestření jsme si chtěli dohodnout setkání s nějakým českým předním klubem.

Proto jsme kontaktovali naše pražské přátele, kteří nám domluvili měření sil s údajně momentálně nejsilnějším táborem v ČR Spartou Praha a Brnem ve formátu 15x15 bez omezení věku, ti se vším souhlasí bez jakýchkoliv problémů.

Po příletu do Prahy se ještě utvrzujeme, že vše co bylo domluvené platí a vše proběhne dle plánu a z obou táborů dostáváme kladné ohlasy.

Včera proběhlo médiální šílenství o zablokování D8 po havárii autobusu s brněnskými fanoušky, kteří se vraceli z ligového utkání z Teplic (viz např.Ve zkratce odkaz).
Je neuvěřitelné, co se dá z naprosto banální havárie respektive "ťukance" udělat. Nad místem "ťukance" létal policejní vrtulník, asistovalo 20 policejních aut, antony, při tom se naprosto nic nestalo, nic se nerozbilo, nevykradlo, nikdo nikoho nenapadl. Jen se čekalo, až řidič sepíše protokol o nehodě.
Po té, co policie celou akci nesmyslně naddimenzovala jsme se už po zbytek cesty do Brna stejným busem(!) nedostali na žádnou benzinu, všechny odbočky policií zablokované a s policejními majáky se jelo až do Brna.

 

Několik týdnů dopředu jsme kontaktováni přítelem lidí z Lokomotivu Moskva, kteří tu mají být týden na dovolené. Je nám nabídnut střet 15 x 15 bez omezení věku. Termín je stanoven na pátek, což nám samozřejmě vůbec nehraje do karet, spousta kvalitních lidí nám odpadá kvůli práci a další musí být skrz práci zpět v Brně před osmou. Domlouváme se tedy s našimi bratry ze Slovanu že nám pomůžou 3 lidi. Noc před střetem je vybráno raději víc lidí než 15 s tím, že se to v pátek proškrtá, jenže pár minut před odjezdem nám odpadá jedno auto a jsme nuceni kontaktovat dva přátele z Plzně, aby se aspoň něco událo.

Aktualizace článku (26.11.2012 - 19:21)

Jak jsme minulý týden v pondělí na našem webu informovali, o podporu v našem regionu nás požádali ultras Dynama Kyjev, kde jejich soudnictví je snad ještě o něco horší, než to naše, což je malý zázrak. Na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. došly zatím tyto fotografie:

Additional information