V sobotu 1.10. se v Hlučíně koná večer zápasníků pod názvem "Bitva o Hlučín". Opavané původně neměli vůbec v plánu vyrazit na tuto akci nějak organizovaně. Zainteresováno bylo spíše jen pár osob zajímajících se o toto sportování. Sebevědomost a narážky některých chacharů však změnily původní plány, a tak se do Hlučína vydává 50 kusů opavskowroclawské koalice (až na pár jedinců) mladé sestavy. Na zápas opavského fanouška proti ostravskému se jde záměrně podívat jen necelá dvacítka Opaváků, kteří si vyslechli pokřiky od cca 40-50 členné skupiny chacharů typu jebat Opavu, Baník Ostrava apod. Při odchodu jsou opavští vyzváni chachary, zda by něco chtěli a že by osobně raději nějakou větší akci (v tu dobu totiž asi měli pořád za to, že nás tam je necelých 20). Z naší strany je jim sděleno, že počkáme venku. Soupeř se ještě ujišťuje, jestli opravdu počkáme a pak už pomalu vycházejí z haly.
Naše druhá část bandy je pořád schovaná v boční ulici. Ostravští však museli mít evidentně nějakého zvěda, protože najednou přicházejí dva z nich s tím, že teď nic nechtějí a že můžou když tak přijet večer do Opavy. Kde jsou ty jejich kecy, že by to chtělo něco většího, kde byli ti hrdinové, co řvali jebat Opavu? Toto pro nás srabácké jednání vytočilo některé opavské k tomu, že se jak slovně, tak v těch emocích trochu i fyzicky pustili i do vyjednávajících (jednalo se však jen o jednoho maximálně dva jedince, takže nic zákeřného). Soupeři je sděleno, že pokud nemá početní převahu, respektive pokud si není zcela jist výhrou, tak se chová tak jako teď. Ostravští vyjednávači odcházejí zpět ke svým a jejich banda se přece jen začíná trochu formovat a hecovat. Jenže to už vyběhla z boční ulice i druhá část naší bandy a nabíhá na soupeře.Většina chacharů utíká bez boje zpět do haly. Někteří se ale statečně stavějí přesile, proti které však nemají šanci. Ihned po akci okamžitě mizíme zpět do Opavy respektive Wroclawi a banda se rozpouští.
Ostravští pak po nějaké době ještě volají, jestli jsme ještě po kupě, že byli zmláceni jejich mladí a že by teď přijeli i staří. Je jim ale sděleno, že naše akce vyšla a tím to pro nás v ten den skončilo. Ekipa se prostě rozjela a rozešla a navíc nebudeme domlouvat nic se soupeřem, který by zase přijel v x násobné přesile, aby si napravil pochroumané ego.

{jcomments off}

Additional information