O víkendu se v Brně zrodí plán zopakovat loňskou akci na slavistické hooligans vracející se z poháru v Žilině. Důvodů bylo hned několik - a to třeba že doufáme, že jich bude dost; odmítnutí pikniku z jejich strany při vzájemném zápase v Praze; jejich pakt s Pardubickými a hlavně konečné řešení ži..... otázky. Nevoláme dopředu z obavy, že by to nevyšlo. Nic nepodceňujeme, a do Žiliny vyráží pátrat a sledovat SKS hools auto našich detektivů. Náš prvotní plán (kdy jsme předpokládali, že slávisté pojedou busem) ztroskotá, když nám detektivové (DS a JKG) oznamují, že chuligáni nejsou busem, ale vlakem. Začíná zjišťování jejich vlakové cesty a nakonec se rozhodujeme pro noční výlet do Hranic na Moravě, kde již operuje naše posádka detektivů. Ještě telefonicky zkoušíme malý trik, jestli SKS hools náhodou nejedou busem přes Brno, ale ti nám potvrzují cestu vlakem a můžeme vyrazit směr Hranice.
Vyrážíme pokud se nemýlím v 16ti autech (55brno + 25 Slovan). Před Hranicemi se dáváme dohromady a jdeme čekat do podchodu na příjezd slavistů. Voláme a oznamujeme jim ať vystoupí a jdou do podchodu za náma. To odmítají s tím, že budou na peróně, a že si nenechají ujet vlak. Domlouváme se, že celá akce proběhne bez nějakych kamenů apod. Při příjezdu vlaku opět nabízím SKS bitku v podchodu. Ti však nejdou a jen vylézají před vlak asi v 6ti lidech a staví se. My nabíháme, pár z nich inkasuje a ostatní zalézají do vlaku a brání dveře. Chvíli probíhá nějaké dobívaní. Od nás se zapojuje kvůli malému prostoru minumum zúčastněných. Do toho tam šaškují nějací policajti a vše natáčí. Vzhledem k nasranosti, že slávisté nejsou na peróně a nebojují, tak někteří naši hází nějaké předměty. Slávisté opětují. Hážeme slzný granát do vagónu a kvůli policii a vzdálenému místu zaparkovaných aut mizíme.
Po akci zjišťujem, že SKS jelo prý ve vlaku jen 13 chuligánů (zbytek nechuligáni prý) (naši detektivové hlásili, že vlakem v Žilině nastoupilo cca.60 SKS, a větší část prý vypadala jako chuligáni). Škoda, že nebyla celá chuligánka SKS pohromadě, co byla ten den v Žilině a nešla nám vstříc..
Po akci míříme směr domov. Každopádně na tento noční čas, vzdálenost, všední den a počet koalice a na tu bídu, na kterou to z počátku vypadalo, že se sejdeme zbytečně, tak akce ušla. Velké diky a pozdravy bratrům do Pressburgu.

Hooligans Brno

{jcomments off}

Additional information