Na poslední ligové kolo, které pro nás znamená na delší dobu sestup do 2. ligy, k nám má zavítat Plzeň, která naopak bude slavit titul. Kontaktujeme ji dopředu s nabídkou měření sil. Mají však již delší dobu setkání s jiným táborem, ale v případě že to padne se ozvou. Necelých 14dní před zápasem přichází zpráva, že přijedou. Jejich nabídka je alespoň 20účastníků, ale lépe však banda na bandu. Odpovídáme, že počty upřesníme.

Na naší straně probíhá obrovská mobilizace, neboť nikdo netuší, kdy se vrátíme do nejvyšší soutěže a s velkou pravděpodobností se bude jednat o jednu z posledních akcí Crime Boys.

Hledáme vhodné místo, ale to komplikuje neustálý déšť. Dáváme vědět, že nás bude kolem 30-ti a místo upřesníme. V den zápasu se nás schází na naše poměry neuvěřitelných 47ks a jsme ve spojení se soupeřem. K našemu údivu nám však přestávají zvedat telefon a posléze je úplně vypnut. Zkoušíme tedy jiná čísla. Dovoláme se až na několikáté číslo, ale prý již neaktivnímu, který nás ujišťuje, že se s nimi spojí. Odpovědí nám je že o nás vědí a ozvou se. Čekáme tedy do 16:30 a nic. Některé čekání nasralo a odcházejí pryč, jiní se jdou rozloučit s ligou. V okolí stadionu nikoho zajímavého nepotkáváme a tak se jde na stadion. Pro vedení je připraveno poděkování za jejich práci pro klub. Od začátku v sektoru něco hoří. Hřeb večera však příchozí mezi 60. a 70. minutou, kdy je odpáleno několik dýmovnic a zápas je na asi 7minut přerušen. KRIPO zadržuje jednoho fanouška, ale ten je vysvobozen a oni zahnáni. Zadržený prchá i s pouty do bezpečí. Po skončení utkání čekáme ještě nějaké to zpestření a to přichází v podobě boje s těžkooděnci, kteří nás nechtějí pustit na plochu a následně nás vytlačují pryč ze stadionu, aby Plzeň mohla v klidu slavit svůj titul. V okolí stadionu probíhají boje s policií, kdy jsme roztroušeni a rozehnáni po celém městě. Výsledkem je několik zadržených a zraněných. Asi hodinu po zápase jeden od nás potkává zástupce soupeře, který nabízí 20/20, ale to už z naší strany odmítáme kvůli policii, která je snad všude. Nezbývá než doufat, že se brzy vrátíme do ligy a snad se ještě potkáme.

P. S. Dokopání jednoho močícího ultrasáka v 7lidech byl zřejmě jediný počin Plzeňanů toho dne.

Doufáme však, že ne ze strany jejich chuligánky.

Crime Boys

Additional information