Jablonečtí se za poslední tři roky dokázali na Brno vždy zajímavě sejít, a byly z toho v minulosti i nějaké atrakce. Rozhodujeme se tedy, že tento výjezd nepodceníme a vyjedeme tam v kvalitnější sestavě i počtech a nebudeme nic předem domlouvat. Do Jablonce tak vyráží z centrálního srazu autobusem a tranzitem asi 60 lidí. Soupeř je kontaktován pár kilometrů před Jabloncem, a zájem o setkání jeví. Asi 40tka brněnských chuligánů pak chodí kilometry po městě, kdy asi po 20 minutách naráží na zhruba 15tku hools z Jablonce, ale proběhne jen pár výměn (samozřejmě že bezezbraní, tyče a boxery jsou pohádky pro Nováky, které před spaním potřebují slyšet v Televizních novinách), protože policie byla brněnským v patách. Po té probíhá první pokus o zatčení brněnských, ale výsledkem je acab na zemi a z klubka jen vyletí do vzduchu obušek, policejní posily pak vítá sprška kamenů a kamarád je osvobozen.
Pak už se jde ke stadionu, kdy se prorazí brána do sektoru i s pořadateli. Pořadatelé zjevně otřeseni fiaskem u brány provokují a zkouší mlátit obušky a stříkat hasičákem na některé naše přes mříže během zápasu. Je odpálena dýmovnice, vytrhne se několik sedaček co sice míří ze sektoru, ale díky síti nekončí mimo. Někdo z ochranky nebo policie hází do našeho sektoru slzný granát, který má za následek, že těch 150-200 lidí co bylo v sektoru se začne dusit a slzet a vběhne pod sektor, kde dost lidí zvrací. To je poslední kapka, co vyprovokovala i většinu klidných hools Brna a po chvilce se protrhne uzamčená brána, a acabi a ochranka utíkají před mstou za další ploty i jiné bariéry, padají další ploty, lítají sedačky a vše co je po ruce. Po 30 metrech se acabi s ochrankou formují, ale drží jen pozice. Za pár okamžiků nabíhá ochranka i acabi a trochu zatlačují brněnské, a podaří se jim zavřít brána a tu držet. Pak pouštění ze sektoru po pěti lidech, identifikace a někteří zatčeni. Po vyjednávání jsou všichni zatčení propuštěni a za to opouštíme okamžitě město.
Sraz je na první benzince za Jabloncem, kam slibuje dojet i chuligánská ekipa Jablonce. Čeká tam 60tka brněnských. Dojíždí však jen 10tka hools Jablonce na bitku, která je domluvena banda na bandu. Už předem se domlouváme o velmi fér přístupu k jabloneckým (o tom ale jablonečtí neví) - nekopat nikoho na zemi, jak řekne dost tak hned skončit, redukovat počet atd. Nakonec se proti nastoupenému soupeři vydává jen zhruba stejný počet brněnských, které ovšem po pár vteřinách ještě pár lidí doplní, jelikož nemůžou odolat si nebouchnout. Bitka je tak rozhodnuta po malé chvíli a končí vítězstvím Brna. Jablonec velmi překvapil přístupem, už proto, že na místě bitky byly o kus dál dvě auta policie, a i když na místo kde se vše odehrálo neviděli, mohli se nádherně vymluvit, kdyby chtěli, a to i oprávněně. A domluva s němi taky velmi dobrá. Sympatický nepřátelský tábor, tento Jablonec...

PS: k hořícím fanouškům Brna snad ještě jen to, že vzplála jednomu brněnskému část nohavice na riflích. Hasičáky používala ochranka celou dobu a neadekvátně a v naprosto jiné části sektoru. Rychle mu vzplála nohavice proto, že paradoxně před hasičákem musel utíkat do jiných míst a skočil do pyra.

Perlička na závěr - při běsnění za účelem msty byl povalen i záchod Toi-toi, k smutku jednoho brňáka, který v něm v tu chvíli zrovna močil :)

autor: Hooligans Brno

Additional information