Někteří z vás si asi ještě pamatují na zatčení 4 fans Manchesteru United v Římě, minulý rok při zápase LM, kteří jsou stále v italském vězení. Následující je příblížení jejich současné situace. Webmasteři jednoho italského uzavřeného fóra byli kontaktováni přímo členem rodiny jednoho ze zadržených. S žádostí, aby se co nejvíc lidí dozvědělo o jejich nelehké situaci. Hned na začátek si musíme ujasnit, že nejde o členy MIB (chuligánská skupina Man.Utd.), ale o normální chlapy, kteří se dostali do problémů. Policie jak z Říma, tak z Manchesteru je totiž označila za fotbalové chuligány, i když je jasně prokazatelné, že nikdy předtím do konfliktu se zákonem nepřišli.
Když je převezli do vězení nebylo jim po dlouhou dobu dovoleno zavolat domů jejich rodinám. To samé se týkalo i osprchování a když se tak stalo,dali jim mýdlo, ve kterém byly kusy skla...
Dalším velkým problémem se staly návštěvy jejich rodin, přítelkyň a kamarádů. Až po dlouhé době byly dovoleny návštěvy pouze nejužším členům rodin a manželkám, přítelkyně neměly šanci.
Jeden z nich, Kyle Dillon, byl nedávno převezen do jiného vězení, do izolace, nebylo mu dovoleno po 4 dny se osprchovat a po stejně dlouhou dobu nesměl opustit celu.
V současné době je každý z nich v jiném vězení, oficiálně kvůli přeplněnosti italských veznic... Jinak samozřejmě kvůli tomu, aby jim byla maximálně stížena komunikace mezi sebou a jejich rodinami ve věci společného postupu.
Poslední žádost advokáta o zkrácený proces byla zamítnuta kvůli tomu, že nebyly předloženy dostatečné důkazy.
Existuje tu však naděje, že se podaří prokázat, že policie lže. Jsou nějaké důkazy, jako například tvrzení policie,že dotyční byli při zatýkání oblečeni v černém, potom že policie při zásahu nepoužila slzný plyn nebo pepřový sprej. Existují prokazatelné důkazy, že v obou případech jde o lež.
Zatčené už podpořili i ultras AS Roma, kteří pro ně uspořádali sbírku a vybrali docela velké množství euro. V Itálii byla tato výzva zveřejněna s tím, že pokud má někdo z fans ASR, kteří na zápase byli, nějak zdokumentovaný zásah policie, aby ho poskytl na kontaktní mail. Uvidíme,jak vše dopadne. Každopádně situace moc růžově nevypadá..

Additional information