KARLOVY VARY - BOHEMIANS

Na výlet do karlových varů máme sraz v šest ráno. Nesmyslná hrací doba, ještě navíc po změně na letní čas, se podepisuje i na našem počtu i na stavu některých výletníků.
vyrážíme ve dvou busech, celkem cca 70 osob. Na cestě nejsme ještě ani čtvrt hodiny, když nás kontaktují chachaři, že dorazili do prahy a ať se tedy vrátíme zpět za účelem přátelského pikniku. Tady přichází moment, ze kterého se zřejmě budeme ještě nějakou dobu vzpamatovávat a to zjištění, že ne každý, kdo má nápis hooligan snad i na slipech má zájem o bitky. Po dvaceti minutách dohadování na benzince zjišťujeme, že pro návrat zpět je nás jen asi dvacet, ostatní mají nutkavou potřebu shlédnout napínavé a divácky atraktivní utkání čfl, nechat ostraváky čekat do odpoledne, až se vrátíme, nebo prostě dát přednost atrakcím v karlových varech. Někteří tento přístup hlásili dopředu, takže nedochází k překvapení, ale přesto považuji počet ochotných se vracet za obrovské zklamání. Snad někoho napadne se zamyslet nad tím, proč ty hadry nosí a proč se tak tváří. Takže nabídku odmítáme a pokračujeme v cestě.

 

zcela podle očekávání se nás ujímá pčr hned na hranici karlovarského kraje a doprovází nás až na stadion. Během zápasu se kontaktujeme s chebskýmí výtržníky, které podpořila i část varských, a domlouváme se na dostaveníčku po skončení. Opravdu se nám následně daří zaplnit autobus bojechtivými jedinci a vyrážíme na hranice kraje zbavit se policie, abysme se mohli vrátit a nerušeně se bavit. Během cesty konzultujeme s chebáky situaci a přijímáme nabídku střetu počet na počet, jenže se vyskytuje problém v tom, že druhé straně se nevyvedla vzájemná komunikace a někteří jedinci jim odjeli na zápas baníku, aniž by se dozvěděli, že jsou v plánu pozápasové atrakce a navíc nebylo možné zaručit, že domácí nebudou v okamžiku našeho návratu pod dohledem policie, která situaci ve varech nadále monitorovala, takže nakonec se vše ruší a vracíme se ku praze.
Jinak musím říct, že chebská partička kolem 40ti osob vypadala na pohled velmi kvalitně a střet před zápasem mohl být opravdu zajímavý, leč byl znemožněn policejní ostražitostí. Škoda, že se nepodařilo udržet celou sestavu i po konci zápasu. Třeba příště.

(info z bohemians)

Převzato ze staré verze webu hooligans.cz

Additional information