My, aktivní fanoušci, především z fotbalového a hokejového prostředí, bychom rádi ukázali, že v nejtěžších chvílích dokážeme i přes veškerou klubovou rivalitu stát jeden vedle druhého. Dát najevo náš jednotný postoj na současnou situaci, kdy:

Ačkoliv si budeme vždy stát za tím, že se sportovní utkání mají hrát primárně s fanoušky, musíme vyjádřit podporu klubům, které vynaložily nemalé prostředky, aby se mohla utkání odehrát - znamenalo to každotýdenní testování, omezení kapacity, zavedení speciálních opatření. I přesto jim bylo znemožněno pokračovat v již rozehraných sezónách. Žádáme tedy po vládě, aby se co nejdříve zahájila jednání s kluby o kompenzaci. Je pro nás nepředstavitelné, aby se média předháněla v hrozivějších zprávách, manipulují s lidmi, čísly, které neukazují v kontextu a šíří paniku. Žádáme tedy po médiích, aby v těchto těžkých chvílích dokázala naše obyvatelstvo více zklidnit než panikařit. A více než se soustředit na vlastní čtenost a prodej, se zaměřit na blaho národa. Absolutně nesouhlasíme s nesmyslnými nařízeními vlády, která jsou oznamována, jako na běžícím páse, bez jakýchkoliv podkladů a většina z nás ani nemá možnost se těmto opatřením přizpůsobit. Jedná se o obrovskou chybu vlády, která po půl roce, kdy se měla čas na tolik zmiňovanou „druhou vlnu” připravit, není schopna dnes prezentovat žádné vize do budoucna, jakýsi manuál, s čím můžeme podle křivky s počtem nakažení počítat a podobně. V současné chvíli neexistuje žádná informační kampaň, která by občanům srozumitelně oznámila, jaká nová opatření jsou zaváděna v platnost. Neexistuje jednotná platforma, kde by bylo vše jednoduše a graficky vysvětleno. Nejlepší vládní informační kanály jsou paradoxně instagramové a twitterové účty jednotlivých členů vlády a parlamentu. Abychom na tyto body upozornili, rozhodli jsme se na neděli, 18. října, uspořádat pokojnou protestní akci. Vzhledem k tomu, že už bychom nestihli zařídit povolení, bylo nám umožněno využít prostoru na akci pořádané spolkem HON, kterému tímto děkujeme za vstřícnost, avšak zároveň bychom rádi oznámili, že naše činnost nemá ŽÁDNOU spojitost s jakýmkoliv spolkem či dokonce politickou organizací, nejsme žádnou politickou stranou podporováni a jedná se čistě o naši iniciativu.

Akce bude naší jedinečnou příležitostí ukázat naši soudržnost, proto apelujeme na všechny účastníky, aby k akci přistupovali s vzájemným respektem.
V NEDĚLI VŠICHNI V ČERNÉM! BEZ KLUBOVÝCH SYMBOLŮ! SRAZ 14:00 STAROMĚSTSKÉ NÁMĚSTÍ

Pod následující text se podepisují zástupci táborů:

Sparta Praha

Bohemians Praha

Zbrojovka Brno

Baník Ostrava

Viktoria Plzeň

SFC Opava

FC Zlín

1. FC Slovácko

Sigma Olomouc

FK Pardubice

FK Teplice

Slovan Liberec

FK Jablonec

Additional information