Report sektoru1905:

Sobotní výsledek ze hřiště Boleslavi nedával moc důvodů k optimismu, přesto jsme nehodlali vzdát boj a odhodláni jsme byli připraveni se v Ďolíčku porvat o postup!

Na utkání se chystáme již od víkendu, kdy dáváme dohromady prezentaci, jež přichází na scénu hned s nástupem hráčů. Nápis „HOŘÍME TOUHOU PO EVROPĚ!“ doprovází zelenobílou plachtu s nešťastným hasičem, kterému se nedaří uhasit naše touha po evropských pohárech. Vše je samozřejmě doplněné o poctivý pyrotechnický doprovod v duchu nápisu.

Hned od počátku pak spouštíme famózní support. Bylo vidět, že přišli opravdoví fanatici, co měli chuť fandit a udělat maximum pro účast našeho klubu v superfinále. Znát byla pochopitelně i přítomnost speakera, který skvěle organizoval kotel a jak je jeho dobrým zvykem, opět skoro vypustil na stupínku duši.

Na plotě kotle se také objevují dvě netradiční zástavy. Jedna patří chuligánské družbě Bohemky z Pardubic, druhá pak Fabrikářům z města automobilů, kterým byla skrojena a visí tak vzhůru nohama.

Samotný zápas pak začal nejlépe, jak mohl, a to tlakem našeho týmu, který vyústil v úvodní trefu zápasu v 19. minutě z kopačky Davida Puškáče. Ten tak prolomil svoji nemohoucnost zapsat se v zelenobílém dresu do listiny střelců. Věříme, že teď už to z Davida spadne a začne to tam pořádně sázet! V ten moment tribuny v Ďolíčku přeřazují na ještě vyšší stupeň a ženou naše borce za druhou brankou, která by již notně znervózněla hosty z Boleslavi. I přes kapacitní omezení tak předvádíme na tribunách bezpochyby jedno z nejlepších (možná vůbec nejlepší!) domácích představení v celé sezoně.

Navzdory množství šancí se nám však bohužel nedaří vsítit druhý gól, a tak 7 minut před poločasem přichází trest, kdy Bederka nešťastně tečuje střelu Klímy mimo dosah Le Gianga – 1:1.

I přes přetěžkou situaci, kdy musíme k postupu vstřelit 4 branky, nepolevujeme a dál tlačíme kluky za góly v boleslavské síti. Jeden se nám daří vstřelit těsně po přestávce, když náš kapitán s přehledem proměňuje šanci v podobě standardky těsně před vápnem a stadion je ve varu. U Pepy je nutné rovněž ocenit jeho všestrannost, kdy se výborně popasoval s rolí obránce a předvedl, že je pro náš tým zkrátka nepostradatelný.

Druhý poločas je pak výhradně pod naší taktovkou, kdy Boleslav se soustředí už jen na obranu a nám tak nezbývá, než bušit do hostů a doufat, že co nejdříve vstřelíme gól a ještě vykřesáme jiskřičku naděje na zvrat dvojutkání.

S blížícím se koncem zápasu je však všem jasné, že dnes už to na postup nebude, a tak přichází nejhezčí moment utkání, a to ten, když si kotel sedá a spouští chorál „Vstaňte hraje Bohemka!“. K němu se přidává po celý zápas hlasitá a výborně spolupracující hlavní tribuna, a tak vstává celý Ďolíček a vytleskává náš tým za excelentní jarní jízdu, kterou bohemácká obec už dlouhá léta nepamatuje.

Třešničkou na dortu za krásným zelenobílým večerem je poté děkovačka, která nebere konce. Po tradičních pokřicích jako „Hoši děkujem“, „Ať žije Bohemka“ nebo „Vždycky jsme s váma“ přichází mohutná opakovačka, jejímž vrcholem je vytažení nápisu s textem „Jsme na vás hrdí!“ se zeleným srdcem! Po těchto úchvatných momentech vyvoláváme Luďka Klusáčka, který rovněž nese velký podíl na této skvělé sezóně.

Pak už speaker hecuje hráče k „plácané“ s fanoušky, kteří bez váhání míří k „céčku“, aby následně obešli celý stadion a vychutnali si zasloužené ovace.

Tímto ještě jednou děkujeme hráčům i celému realizačnímu týmu za sezónu, která konečně neobsahovala nervy v podobě boje o záchranu, ale naopak příjemné drama v play-off o Evropu. Velký dík patří také všem fanouškům, kteří Bohemians podporují ať doma či venku a všem fanatikům, kteří obětují nejen volné víkendy pro co nejlepší prezentaci našeho klubu. Doufejme, že se koncem srpna opět všichni sejdeme na tribunách, tentokrát již bez jakýchkoli omezení.

HRDÍ NA SVŮJ KLUB!

Additional information