pesaro cesena 002

Itálie: 40. výročí ultras!

Zápas v Serie C s atmosférou staré školy ze slávy 80 let italského fotbalu.

Skupina Ultras Vis Pesaro začalo v roce 1979. Mnoho starých skupin stále existuje dodnes spolu s novými skupinami. Utras Vis Boys 1979, jedna z hlavních skupin, ukončila svoji činnost v roce 2011. V roce 2006 Vis Pesaro sestoupilo a muselo hrát v 5 divizi. Přestože jsou v nižší lize, ultras skupiny podporují stále svůj klub i když hraje v nižší lize.

Minulé léto se všechny skupiny sešly na fotbalovém turnaji na oslavu, a později v říjnu plánovaly oslavu 40.výročí ultras skupin v Pesaru. Ten den však bohužel jeden z příznivců zemřel a celá oslava byla zrušena.

Minulou neděli se konečně konala oslava 40.výročí. V ligovém zápase proti Ceseně, Cesena se nachází jen 70 km od Pesaro.

Plný sektor a tisíce domácích fanoušků, stejně jako staré dobré časy v Itálii!

Pyro podzim z pohledu čísel:

V rámci ligy Sparta během podzimu odehrála dohromady 20 zápasu, z toho přesně polovinu doma. Na Stadionu Letná jsme svojí pyrotechnickou vložkou okořenili celkem 8 zápasů, v klidovém režimu tak proběhl pouze deštivý zápas s Olomoucí a také s Karvinou, kdy jsme měli od FAČRu zavřený kotel. Celkem bylo na Letné odpáleno lehce pod 200 kusů světlic, následovalo také pár dýmovnic a stroboskopů.

Na výjezdech bylo použito pyrotechniky o něco méně. Na druhou stranu v každém zápase něco hořelo, ať už světlice, dýmy v Boleslavi třeba stroboskopy v Plzni. Nejlepší venkovní pyro představení se událo v Příbrami, kde jsme 15 světlic doplnili povedeným ohňnostrojem. Celkem bylo za podzim na výjezdech odpáleno kolem 60 světlic.

Díky všem, co se podílí na těchto aktivitách a po několikáté upozorňujeme, abyste v případě vlastního pyra vše konzultovali s pověřenými osobami. Také se vyvarujte náhodnému zahazování petard, světlic apod., abychom nemuseli fyzicky řešit tyto konflikty, viz. utkání v Jablonci, kdy přilétl dělbuch pod nohy našeho bubeníka.

Novinka od Octagonshop.cz! :

Přišlo nám spousta mailů, že si přejete k trikům OCTAGON & Hooligans.cz vyrobit také mikiny a jelikož tu jsme hlavně pro Vás, mikiny vyrobíme! Celá tato limitovaná série triček a mikin přijde do prodeje zhruba v půlce února. Fotbaloví fanatici se mají na co těšit!

Pohled Walachů:

Dlouho domlouvaný střet Fanatiku z Walašska se Zuberskými sportovci. Po domluvě 10 osob na každé straně do U25 se v den boje navyšuje počet ještě o jednu osobu. Proti sobě se staví 11 osob na každé straně, Přerovská sestava hodně kvalitní, z naší strany si 9 osob odbíjí premiéru. Nejmladšímu od nás 16let. Po vyrovnaných 40 vteřinách začínají mít navrh Zuberští a po 1:20 minutě tvrdého boje si připisují výhru.

Díky do Přerova za domluvu a pěkný boj, brzy Zdar

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený správce3 (@hooligans.cz),

Additional information