Pohled brňáka:
Po zápase s Austrálií byl dalším přípravným soupeřem naší reprezentace Izrael. Hrálo se v Praze, takže se dalo očekávat, že nás snad pojede více než na Česko - Austrálie do Teplic. Bohužel jsme se ani tentokrát nedomluvili, a tak jsme do Prahy toho dne jezdili po miniskupinách. První vyjela ještě za tmy, druhá během dopoledne, no a třetí v odpoledních hodinách. První dvě skupiny se stihly zúčastnit domluvené bitky s baníkovci, která se obešla beze zbraní, což je zajisté potěšující. Férovka 19 na 19 skončila remízou, i když někteří sparťani z ní příliš nadšeni nebyli. Z naší strany se šarvátky zúčastnilo 5 lidí.

Na Letné pak už panoval relativní klid. My jsme rozvěsili vlajku na balkóně nad sektorem ACS, spolu s námi zde byli i dva Plzeňáci, též se svou zástavou. Svou fanglu měli v hledišti i slávisté, které repre sice moc nezajímá, ale když hraje Izrael, proč se nepodívat, že?
Samozřejmě nechyběli ani Chachaři, tentokrát však bez vlajek. Jinak samotná návštěva tohoto zápasu byla katastrofální, což se ale od fotbalového národa, jakým bezesporu jsme, dalo očekávat.

Autor: Count Grishnackh (OFB 98)


Pohled plzeňáka:
Z Plzně vyrážíme na zápas dva a poklidnou cestu zpestří jen kámen, který rozbil okno našeho vlaku někde u Řevnic. Přijíždíme až na utkání a u pokladen potkáváme pár Brňáků a po chvíli i chachary. Ti hned zjišťují, zda jedeme do Frýdku, že by dojeli.
Usadili jsme se na galerce a vyvěsili vlajku Blue Red Wolves Pilsen + jednu menší v městských barvách. K nám si stoupli Brňáci a vyvěsili Orthodox fans Brno. Pod námi byli sparťani a s nimi i dva budějovičtí s vlajkou Brigade Gauners. Chachaři obsadili boční stranu galerie a slávisti také galerii na druhé straně stadionu.

Zápas se nesl ve znamení urážek mezi ACS a FCB, něco křičeli i slávisté. My zůstali nestraní, jinak se moc nefandilo. Po přestávce nás vždy inteligentní policie nechtěla pustit zpět do sektoru k našim vlajkám a batohům. Prý máme lístky na druhou stranu. Pustili nás po několikaminutovém vyjednávání, přitom v sektoru kromě nás bylo jen asi pět lidí. Svou tupost potvrdili tím, že když do sektoru přicházel nějaký kluk za svou holkou, byl sražen ze schodů, dostal ránu obuškem a byl vyveden. Na tyto parazity se platí daně ...

Ve druhé půli jsme s Brňáky dali pár chorálů, jinak vše pokračovalo v kolejích poločasu prvního. Po zápase drželi fizlové sparťany v sektoru, my s Brňáky stojíme před stadionem. Skupinka Izraelců prchá ze stadionu raději poklusem a chachary odvádí policie. Poté jdu s jedním Brňákem a pár sparťanama na pivo, kde se dovídám o předzápasové férovce 19 na 19. 14 ACS, 5 Brno a 1 Č.B. proti chacharům. Prý remíza.
Mrzí mě, že se to na repre dělí, snad se to dá opět dohromady. Když však vidím reakce sparťanů, slávistů, chacharů i dalších, nevěřím tomu. Na druhou stranu jsou zápasy zajímavější.
Účast: asi 100 Sparta, asi 30 Slavie, 20 Baník, 7 Brno, 2 Plzeň, 2 Budějovice. Zbytek o sobě nedal vědět.

Autor: Zdeněk (Pilsen fans)


Pohled chachara:
I když po Austrálii většina chacharů slibovala, kolik jich na Izrael pojede a že se nesmí opakovat nízký počet z Teplic, nakonec opět velká část nejevila zájem či "neměla čas". Ze Svinova vyráží skupina pouhých 19 lidí a to v sestavě, která vzhledem k očekávanému střetu se sparťany moc optimismu do žil nevlévá. Problémy přicházejí již v Olomouci, kde se díky aktivním policistům a průvodčím starají o slušné zpoždění. Nějak se vše vyřeší a v Praze se směřuje přímo na jedno výletní místo. Zde již čekají fans Sparty, Brna a Č.B. Domlouvá se dvouminutový střet na ruce, v počtu 19 na 19. Ostravští odkládají zbraně a na druhé straně se řadí 13 sparťanů, 5 Brňáků a jeden Budějovičák. Po chvíli se obě strany vydávají proti sobě. Pravidla byla oboustranně dodržena a přijíždějící policie již vidí jen společnou promíchanou skupinu fans, chystající se k odchodu na Letnou. Střet byl domluven jako remízový, někteří účastníci (z obou stran) sice šíří něco jiného, ale bezprostředně po potyčce většina souhlasila. Ti, co tam byli, o tom vědí své.

Na Letné se sešlo asi 100 sparťanů, na 30 slávistů, 20 chacharů, 8 Brňáků, asi 4 Budějovičáci, 2 Plzeňáci a Hradečák. Zbytek stadionu zel prázdnotou, opět se ukázalo jaký vztah mají k reprezentaci svazem opěvováni reprezentační fanoušci. Složení vyvěšených klubových vlajek bylo tentokrát reprezentativní: SLAVIA HOOLlGANS, RED BUlE WOLVES PILSEN, ORTHODOX FANS BRNO, BRIGADE GAUNERS a UL TRAS SPARTA. Jen baníkovci svou vlajku nechali v Ostravě, jejich sektor se odlišoval tím, že byl obklopen policií. Hráčům se moc nefandilo, daleko častější byly výměny názorů mezi Spartou a Baníkem a také především sparťanské verbální napadávání Izraelců.

Po zápase policie sparťany drží v sektoru a chachary odvádí na hlavák.

Autor: Č.N.L. from U.R.N. (Baník)


Pohled slavisty:
Porušujeme bojkot reprezentace a z jedné pražské restaurace vyrážíme v 19 č1enné velmi mladé sestavě na utkání. Před stadionem kontaktujeme baníkovce, abychom se zeptali, kde zaujímají místa, jelikož nechceme jít k žádné skupině, ať už k FCB či ke koalici. Chceme zůstat neutrální. Z rozhovoru se dovídáme o remízovém souboji chacharů s koalicí.

Po neúspěšném pokusu dostat se do sektoru hostů, obsazujeme horní roh stadionu a vyvěšujeme nejlepší vlajku v republice. Začínáme fandit naší milované Slavii a vysluhujeme si jako správní neutrálové pozdravy typu "Slavie - piča je" a obehrané a po celé Evropě známé "Jude Slavie".

Nás se sejde asi 30. Dále zde bylo 80 fans rumunské reprezentace, pardon Sparty, 20 chacharů, 8 fans Brna, 6 Budweis fans (i s hadrem "Brigade Gauners") a 2 ukrutní Plzeňáci.

Stadion opouštíme bez problémů, pouze v metru naše značně oslabená 9 členná skupina potkává hochy z KENTUS GANGU. Poté, co je vidíme, jsme asi 4 odhodlaní jit do nich, oni se k tomu však nějak nemají. Nastupujeme tedy do metra, ale až se zavřením dveří metra přichází chuť do Brňáků a na obdiv nám dávají své kukly, pásky a prostředníky. Zápas určil jedno - na repre se hned tak nepohrneme.

Autor: Lukáš (Brigate 97)

převzato z Football Factory č.8

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information