Pohled jablonečáka:
Na tento zápas se z Liberce vypravilo asi 2000 fans + 40 fans Jablonce a k vidění byli i tepličtí. Před zápasem podnikli Jablonečáci náběh přes hřiště na moravský sektor, kde ukořistili dvě vlajky, ale magoři z libereckého kotle jim je po zápase vrátili. Na úvod zápasu se liberečtí uvedli dvěma dýmovnicemí a několika kvalitními dělobuchy, z nichž jeden urval kus reklamy. Moravanů přijelo asi 300 a uvedli se žlutými a modrýmí balónky. V první půl se oboustranně většinou jen fandilo, chorály slyšet nebyly.

V poločase se pod hodinami začali srocovat slávisté, kterých se sešlo asi 12.
Dva Severočeši je ihned vyrazili vyzvat na bitku, ale oni odmítli. Aby si dodali odvahu, pokusili se napadnout ratíškovické, ale nepodařilo se jim to. Vyrazili k nim fízli, a tak na ně přiletělo pár laviček.

Ke konci zápasu už liberečtí spustili i chorály a začali se přesouvat na dráhu.
Po zápase Severočeši obsadili trávník a začali oslavovat triumf. To chtěli i Jihomoravané, fízli však byli proti, a tak po vylomení plotu je nehorázným způsobem ztřískali. Se štíty a s přilbami jsou to hrdinové. Slávisté se přesunuli do míst, kde byl liberecký sektor a sebrali vlajku Fanaticos. Nutno dodat, že ji ukradli v době, kdy tam nikdo nebyl. To nemá cenu komentovat. Ukázali se s ní po chvíli v rohu a když to spatřili Severočeši a chtěli si pro ni dojít, tak stejný nápad dostali i policajti a vyhnali vršovické ze stadionu.

Na zastávce byli slávisté dostiženi a po pár ranách byla vlajka vybojována zpět a vrácena majiteli. K jejich cti slouží to, že po příjezdů fízlů nebonzovali. Takových slávistů moc neznám.

Tento zápas upevnil družbu Liberec + Jablonec a v Liberci se slavil vstup do evropských pohárů.

Autor: Petr (FKJ)

převzato z Football Factory č.8

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information