Pohled slávisty:
Na poslední zápas sezóny vyrážíme z Prahy na dvě skupiny. Ta první 8členná vyráží již brzy ráno a jejím cílem byla Česká Třebová. Svitaváci nikde, možná na Bazaly nejeli. Čekání na další skupinu bylo doplněno alkoléčbou. Po dojetí druhé skupinky nás je 21 a razíme směr Brno. Po cestě se vyskytlo pár problémů - rozbité okno, vysazování atd. Kdesi před Brnem je vysazen další z nás a my vystupujeme všichni. Další alkoléčba. V následujícím vlaku spatříme divné Brněnské ksichty, a tak nastupujeme. Vedle ve vagónu bylo asi 6 Brňáků. Jdeme k nim, chvíli rozmlouváme a potom je již atakujeme. Sice v přesile (bylo nás 10), ale což. Nešetříme kopanci, pěstmi a ránami tupých předmětů. Výsledkem byla rozbitá hlava, tři ukořistěné šály a dres. Brňák s rozbitou hlavou je nucen na další zastávce vystoupit a už něco bonzuje průvodčí.

Po příjezdu do Brna jdeme potichu ven, před nádraží a čekáme kdo se zde vyskytne. Je zde policie, u které stojí Brňáci z vlaku a bonzují, a bonzují ... Policie spisuje jednoho od nás a nechává nás jít. Naše řady se rozrůstají o další dva a jdeme do nějaké putyky. Po cestě na stadion klid.

V sektoru se nás schází 31, máme 6 vlajek a trošku se snažíme o choreografii - místo balónků nafukujeme kondomy. V našem počtu nic moc. Domácích v kotli hodně, dýmovnice, vlajky na tyčích, ...

Po zápase nás policie odváží na nádraží a vsazuje do IC. Byli zde i domácí hools, v čele s bonzákem z vlaku. Sami Brněnští hools však tvrdí, že k nim nepatří. Z jiných zdrojů však víme, že to byli chuligáni z Blanska.

PS: Když přijede do Brna Sparta či Baník, tak se konají policejní manévry. Nás měli policajti před nosem a nechali nás odejít. Další benga před stadionem se divili, že jsme slávisti a čím jsme přijeli. Je vidět, že policejní mozky mají tendenci zmenšovat se. Uvidíme za rok. Třeba budou psi už jen štěkat. Zajímalo by mne, jak by dopadl případný střet nás s brněnskými hools, kteří nás hledali tramvajemi a autem. Jich bylo 11 (info z Brna), nás 21. Obě strany tvrdí, že by se asi vítězství přiklonilo na stranu soupeře.

Autor: Petr (Brigate 97)

převzato z Football Factory č.8

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information