Pohled Slávisty:
Na toto utkání jsme se připravovali zhruba měsíc a půl před jeho konáním, bohužel naši fotbalisté tomu dali úplně jiný náboj než jsme očekávali. Přesto, že je již týden před zápasem jasné, že v případě prohry bude Sparta slavit titul nechceme působit prohraným dojmem. V den zápasu se scházíme ve třech předem domluvených hospodách. Centrální sraz máme na Můstku hodinu a půl před zápasem. Když se pak všechny tři skupiny sejdou je nás zhruba 70 + 10 klokanů. Ač je plán jasný, že na sebe nechceme upozornit, podlehne většina euforii, kterou sraz nabudil a co má jen náznak Sparty je nemilosrdně napadáno. Při příjezdu metra, jsou z jednoho vozu vyhnáni všichni cestující a my si jej zabíráme pro sebe. Do vozu k nám chtějí nastoupit dva uniformovaní policisté, ale ti jsou za pomocí tyčí vyhnáni. Po příjezdu na Hradčanskou v klidu vycházíme na povrch s přáním střetu s hooligans Sparty. Ti zde nejsou, pouze se objevují tři vozidla policie.

Když se již zdá že vše bude v klidu, ozve se z protějšího chodníku pokřik Sparta Hooligans. Do pohybu se dává zhruba 50 slavistů. Tří rádoby chuligáni vidí, že jim teče do bot a snaží se uniknout. Nakonec najdou záchranu až u policie, která se na místo urychleně dostavuje (4 vozy). Pak neváhají a ukazují, kdo že je napadl. Spravedlivé rozhořčení v našich řadách vyúsťuje v další atak na ně. Policisté je srdnatě brání, a tak se několik slavistů pouští i do nich. Policie posiluje, a tak dochází k zatýkání, snaha o vysvobození jednoho našeho fanouška vyústí až v to, že policista dostává železnou trubkou přes hlavu. V době kdy se toto odehrává objevuje se v povzdálí klusající policejní komando a jízdní policie. A tak nastává klid.

Slávisté jsou pak v policejním kordonu odvedeni až k sektoru. Přesto se cestou odehraje další bitka u McDonaldu (dodnes se vedou spekulace kdo byl soupeř). Jsou získány tři šály.

Na stadionu vzniká zmatek, kam se půjde, zda na galerku či dolů. To má za následek, že choreografie připravovaná na zahájení se objevuje nad našimi hlavami asi až v desáté minutě. Zápas se vyvíjí přesně podle nejtajnějších sparťanských snů, a tak po čtvrtém góle sundáváme naše hools vlajky a roztahujeme pouze vlajku Věrni zůstaneme a z písmen na konci sestavujeme nápis Vždycky jsme s vámi.

Po zápase dochází k dalším zmatkům, a tak se rozcházíme po skupinkách (někteří slabší na nervy odcházeli po třetím respektive po čtvrtém gólu). Scházíme se až v naší restauraci kde řádně "slavíme" druhé místo a debakl 5:1. Ve večerních hodinách je pak ještě podniknut atak na jednu restauraci, kde pili sparťané. Vzduchem proletí barové židličky a když se opravdu schyluje k bitce, je zjištěno, že se jedná o staré hools Sparty. V našich řadách jsou také starší hools a tak se místo bitky vše zvrhne v debatu. K tomu napomáhá také příjezd policie. Chvilka debaty a pak se obě skupiny vracejí k pití. V noci se pak ještě odehraje několik konfliktů s civilním obyvatelstvem a dva slavisté končí na cele.

Nakonec jen to, že při potyčce s policií byli zatčeni dva slavisté (jeden si odnesl obvinění z útoku na veřejného činitele) a to, že právě při této potyčce se mezi slavisty proplétala dvě auta s polskými fanoušky ploché dráhy. Bohužel všichni měli oči jen pro rudokožce, a tak je zaregistrovalo jen asi 5 lidí a to bylo na jakoukoli akci pozdě.Autor: Clown (Slavia)

převzato z Football Factory č.8

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information