Pohled Slávisty:
Jelikož si opavští udělali v Praze dobrou vizitku při výjezdu na Spartu, očekávalo se, že přijedou v hojném počtu i na Slavii. Již od brzkého rána observují čtyři typové od nás na nádraží, čekají u tří vlaků, ale nic. Poté se přesunují do knajpy, kde se scházejí další slávisté. Bohužel, ne všichni přišli do hospody domluvené a šli do jiné. Do zápasu slušně alkoholizujeme. Před stadionem o Opavácích ani vidu ani slechu, a tak část vchází na stadion.

V sektoru hostí visí jen dvě vlajky WKS Slask Wroclaw z fanklubu Zgorzelec a za nimi asi deset lidí. Dvacet převážně mladých čeká do 20. minuty před vchodem, ale stále nic. Právě v té době doráží opavští na stadion, dokazují to čtyři vlajky (Rebels Opava, Bulldog Corps, ... ).

Před poločasem jsou tři Opaváci prohnáni u stánku s pivem a poté přichází asi 20 rudých pod náš sektor. Dojde jen na hádání, vše uhádal jeden z letenských vůdců. Slyšel jsem snad i něco o domluvené bitce po zápase. Sparťany odvádí (vyhání?) ze stadionu benga. To, že nedošlo k bitce se sparťany u našeho sektoru, je spíš mínus pro nás. Tohle my si dovolit na Spartě, tak jdeme domů každý na tři kusy.

Po zápase jdeme na roh a vidíme blížící se skupinu slezských (asi 25), jdoucí bez policajtů. U autobusové zastávky útočíme. Slezané nám běží naproti, bitka je krátká a vyrovnaná, vše ukončuje policie. Slezany podržel jeden týpek a pár Poláků, kteří si pomohli i nožem (20 cm). Zatčeno je 6 Poláků, 3 opavští a 4 slávisti.

My potom sledujeme dva, co mají v batohu vlajku Bulldog Corps, k naší smůle (a lenivosti do běhu) nám u benzínky ujíždějí v autech. Všech 7 hools však čeká a za chvíli obě auta projíždějí zpět. Útočíme, první ujíždí, v druhém vybíjíme tři okna a prokopáváme dveře, snad padlo i boční zrcátko. Poté jdeme na Bohemku, samozřejmě přes plot. Je zde asi 70 Brňáků + nějaká Plzeň. Zápas nudný, jen hosté měli v sektoru konflikt s policií.

Před koncem zápasu jdeme ve dvou do Přípotoční ulice k bengámě s tím, že bude bitka a že pár lidí již šlo napřed. Ve tmě vidíme asi pětadvacetičlenný dav. Až. v poslední chvíli rozpoznáváme slezské huby a zapadáme do blízké hospody. Do minuty jsou tu tři Opaváci, ale my děláme, že nic. Odcházejí, měli jsme kliku. Za okamžik se dočkáváme příchodu posil, vylézáme a začíná ta pravá řežba. Nabíháme do Slezanů. Je nás asi 30 (15 Slavia + 15 Bohemians). Několikrát zaháníme Slezany až do policejní stanice. Oni nás ženou jen jednou, opět pomáhá nůž. Naházíme na ně klacky, potrubí, dopravní značky, oni nám to hází zpět. Došlo i na pár osobních kontaktů. Tomu všemu přihlíží tři policajti schovaní v policejním autě, vsadil bych milion, že byli pořádně připosraní. Vše trvá 5 minut, potom přijíždějí dva antony, které původně odvážely Brňáky na nádraží. Dobrá načasovanost bitky, policie nestíhala. Akce končí, někdo stojí, někdo utíká. Pochvalu zaslouží Slezané, kteří policajtům řekli, že zadržené osoby v bitce nebyly, načeš byly propuštěny. I přesto byli dva obviněni z trestného činu výtržnictví.

Když bych měl hodnotit, tak první bitka - remíza, druhá - naše převaha, ale ne výhra. Opaváci se také předvedli v dobrém světle, ale nevím jak by dopadli bez Poláků.

Autor: Petr (Brigate 97)


Pohled Opaváka:
Na tento zápas nás vyrazilo mnohem méně, než jsme očekávali, a než by mělo.

Pouhými dvěma auty tedy vyrážíme směr Praha. Po cestě se k nám připojí ještě jedno auto s našimi čtyřmi polskými kolegy + jeden Opavák, který tam byl na Odře.

Na zápas přijíždíme ve 30 minutě. V našem sektoru je už asi 15 osob (studenti + vojsko), zahlížíme i 3 fans Slasku ze Zgorzelce, kteří byli značně potěšeni naším příjezdem. Po zápase odcházíme doprovodit Poláky k jejich autu. Auto mají tak "šikovně" zaparkováno, že musíme jít kolem hlavní brány, kde vidíme shluk slávistů. Již v tom okamžiku bylo jasné, že dojde ke střetu. Skupina cca 30-40 slávistů nás zpozorovala. My jim vyrážíme vstříc. Slávisté nás hodné překvapili, z oné skupiny se do bitky zapojilo snad jen 10 lidí, ostatní stáli a jen přihlíželi. Celou akci přerušuje policie. Sadu dostáváme hlavně my a 11 osob z našeho osmnáctičlenného celkového počtu je předvedeno na policejní oddělení. Zbytek slávistů se asi hodně bavilo, když nás fízli brali. Místo pokřikování „Polské kurvy“ a "dupu tvojí matku", se mohli zastat těch třech slávistů, co byli předvedeni s námi, ale asi to mají v prdeli.

Dva z našich odcházejí pro auta a během cesty dostávají hlášku, že za nimi vyrazila skupina osmi slávistů. Jeden z vozů se nevyhnul spršce kamení a odneslo to přední sklo. Potom se scházíme v ubohém počtu před fízlárnou a čekáme na propuštění našich zadržených, což se pomaličku začíná uskutečňovat.

Když už jsou všichni venku, je něco před devátou večer a z Vršovického Ďolíčku se vracejí bohemáci. Určitě se dozvěděli od slávistů, že tam čekáme, bylo to vidět na jejich výzbroji. Skupina asi 40 bohemáků nás ihned atakuje, jsme zatlačeni na oplocené parkoviště a pod policejní stanici. Chybou klokanů bylo, že po nás začali házet tyčemi. Okamžité se formujeme, bereme tyčky a vyrážíme vpřed. Bohemáci ustupují. Obě situace se opakují ještě jednou, než přijeli obrněnci. Ti pak brali dva bohemáky, kterých jsme se samozřejmě zastali, ale to ať posoudí domácí. Tuto bitku hodnotíme remízou, a byla fakt dobrá.

Autor: Adolf a Oskar (SFC Opava)

převzato z Football Factory č.8

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information