Pohled Opaváka:
Na tento zápas vyráží skupina 40 fans v dopoledních hodinách. Po "chvíli" jízdy, která je provázena neustálým chlastáním, dorážíme ke stadionu Slovanu. Fízli pouštějí náš autobus ke vchodu domácích. Než si uvědomují chybu, je ukořistěná šála Liberce. Po procházce kolem stadionu k našemu sektoru (ubohé pokřikování libereckých ultras + cigoš) nás vítá skupina čtyř wroclawských fans ze Zgorzelce. Na stadion se dostáváme s asi 15-ti minutovým zpožděním, které způsobila bitka s ochrankou a následné dohadování o vpuštění zbylé skupiny na stadion. Dorážíme do sektoru, věšíme vlajky, skandujeme. Během zápasu vhazujeme několik dýmovnic. Zjišťujeme, že fotbalisté to opět s výhrou na hřišti soupeře nemyslí vážně, ale co nás nasírá je jejich klidný odchod do kabin, aniž by přišli poděkovat. Při odchodu je ochrankou masírován ještě jeden Opavák a po rozloučení s Poláky odjíždíme směr Slezsko.

Cesta zpátky probíhá za nemalých zastávek a "nakupování". Po řadě čerpaček zastavujeme v motorestu. Máme poruchu, a tak si zpestřujeme pobyt jídlem a pivem. Při úniku z motorestu s lístkem nás zdržuje policejní hlídka, která se nestačí divit, když se místo placení snažíme převrátit jejich auto. Po příjezdu posil nastává patová situace, která trvá asi hodinu. Při odjezdu se s fízly loučíme sprškou "koupených" římských svící. Prchající policajti se vrací a vše se opakuje. Po několika vyhrůžkách ze strany policie vystupuje předek autobusu?!!! Po potyčce uvnitř karosy Policie ustupuje. Po delší době taky vystupujeme a policie zatýká jednoho z nás. Daří se nám ho během potyčky vytrhnout, ale za chvíli je opět zadržen. Asi po 30 minutách vyjednávání je pod pokutou 2000 Kč propuštěn a my se vydáváme do Opavy s 3 hodinovým zpožděním. Výjezd je zakončen ve 3 hodiny malým ohňostrojem v Opavě.

Pozn.: To, že se do bitky s pořadateli nezapojili všichni, dokážu ještě pochopit, ale to, že několik Opaváků nechtělo opustit stadion na protest proti nevpuštění zbytku na stadion, nepochopím nikdy.

Autor: Míša (SFC Opava)

převzato z Football Factory č.8

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information