Pohled Trnaváka:
Tento zápas měl být zajímavý tím, že v případě vítězství jsme měli reálnou šanci hrát o titul, ale nakonec byl zajímavý něčím úplně jiným.
Před zápasem jsme čekali interáky, měli jsme hlídky před nádražím, ale neobjevili se. Přišli až v 10. minutě, ale ještě před stadionem narazili na pár našich kluků. Pozbyli šálu a něco si odnesly i ty jejich blavácké ksichty. Celý zápas jsme dobře fandili a hlavní zábavou bylo trefit kameramana STV, který byl pod naším sektorem. Nejdřív po něm létaly sněhové koule, ale potom se to zvrhlo a vzduchem svištěly už i láhve, sedačky a dokonce i hrnec! Deset minut před koncem začali interáci odcházet a někteří z nás se vydali za nimi. Jelikož to bylo 0:1 a vyrovnání viselo na vlásku, zůstala většina na stadionu. Ale pak padl gól na 0:2 a celý kotel (asi 200 lidi) se rozběhl ven. Bohužel, brána byla zavřená, u ní pořadatelé a venku policajti. Takže jsme zůstali uvnitř. Začalo odpočítávání od pěti do jedné a rozpoutalo se pravé chuligánské peklo. Provalili jsme bránu, pořadatelé se váleli po zemi, ale policajti nás zatlačili zpět. V tom na fízly kameny a tyčemi zaútočila skupina, která zůstala venku, a zároveň vyrazila i banda z jižní tribuny a začal originální boj s policií.
Létaly kameny, dlažba, flašky, desky i jiné věci. Na každém policajtovi bylo pět, šest našich a každý si praštil. Po zemi se válely policejní čepice. Pak se nám naskytl pohled pro bohy. Asi 40 fízlů utíkalo před rozvášněným davem do sektoru hostí, zavřeli bránu a drželi ji zevnitř jako o život. Mezi tím za bránu létaly opět různé předměty z rozkopané Kollárovy ulice. Potom přijely policejní posily, rozbilo se sklo na policejním autě a šlo se pomalu domů.

Tato akce nebyla připravená, vznikla spontánně jako výsledek policejního teroru na Slovensku. Ale tímhle to neskončilo. Odnesl si to jeden náš, kterého při bitce sebrali a odvezli na fízlárnu. Tam ho do rána vyslýchali a bili. Druhý den ráno u některých č1enú R.B.w. zvonili policajti a předvedli je k výslechu, kde všechny zbili a vyhrožovali tím, že jsme začali válku a že ji prohrajeme.
Uvidíme!

P. S. Na následujícím domácím zápase bylo asi 100 fízlů + kukláčů, kteří nás natáčeli kamerou a neustále kontrolovali.

Chuligán z R.B.W. (Trnava)

převzato z Football Factory č.7

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information