Pohled Slávisty:
Na tento zápas jsem šel s očekáváním, že sparťani předvedou nějakou pěknou choreografii. Bohužel jsem byl jimi zklamán, protože to, co předvedli jako fans a ultras, byla hrozná bída. Co dokázali den před a po zápase je věc odlišná, ale na stadionu existovali jen Němci. Na začátku zapálili deset ohňů, což z dálky muselo vypadat fakt dobře. Němci zpívali neustále svoje chorály a náramně se bavili při pohledu na domácí publikum. Sparťané krátili své chvilky na stadionu běháním nahoru a dolů. Po rozhovoru s chuligány Herthy jsme se dozvěděli plno věcí (u nás ne moc známých) o hools scéně v Německu. Například bylo zajímavé to, že hools Herthy necítí příliš nenávist k hools BFC. To se ukázalo den před zápasem, když v domluvené bitce byla většina německých hools z Dynama a po rvačce odjeli domů.

Němců bylo na Letné celkem 2500 až 3000, z toho 125 hools bylo přátel z Brém a Chemnitzu. I když Hertha prohrála, její fans na konci zapálili další ohně a po mohutné děkovačce se vše až na pár skupinek rozchází.

Autor: Lukáš - Brigate (Slavia)

převzato z Football Factory č.7

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information