Pohled Plzeňáka:
Do Ratíškovic dorážíme ve čtyřech už dopoledne ze Vsetína z hokeje.
V hospodě tu už sedí Extáze, který přijel už ráno a aby se nenudil, cestu z Hodonína sem (asi 8 km) absolvoval pěšky třikrát. Postupně přicházejí další Plzeňáci a vlakem 27 Brňáků. Na stadion se většina z nás dostává zadarmo protrhnutím brány, což jeden moc aktivní pořadatel odnese pár ranami pěstí. Před začátkem utkání vhazujeme na hřiště čtyři dýmovnice, duši od auta a odpadkový koš. To mělo za následek pětiminutové zpoždění začátku zápasu. Na stadionu se nás sešlo 20 + 35 Boby. Prakticky celou dobu byly problémy s pořadateli. Ve 21. minutě daly Ratiškovice gól a naše řádění stouplo na intenzitě. Neustále někdo něco házel nebo vbíhal na hrací plochu. Pak se tam ale objevil Extáze, vyrval rohový praporek, běžel s ním asi 10 metrů do hřiště a hodil ho tam jako oštěp. V tom tam letí další tři dýmovnice, které nám pořadatelé hází nazpět a my je opět vracíme. Rozhodčí přerušuje zápas, když po trávě běhalo asi deset chuligánů a rvalo se s pořadateli. V tu chvíli jdou proti nám do bitky stovky místních sedláků a pět bengů ze zásahové jednotky, kteří právě dorazili. Na obou stranách bylo hodně zraněných a všude bylo krve jako na jatkách. Jeden pořadatel to odnesl zlomeninou nohy a druhý nosu. Bitka trvala asi osm minut a nakonec nás pořadatelé, policie a stovky místních sedláků vytlačují ze stadionu. Rvačky využil nějaký místní vidlák, který nám ukradl vlajku Hooligans a bobíkům roztrhl vlajku Ultras.

Někde u lesa jsme se dali do kupy s tím, že se na stadion vrátíme. Ale nakonec z toho sešlo, protože mezi námi bylo hodně zraněných. Pak nás po skupinkách odváží dva Brňáci, kteří přijeli svými auty, do Hodonína na vlak. V Břeclavi máme víc než hodinu čas, a tak jsem se stavil v hospodě fans Tatranu Poštorná. Říkali, že v Ratíškovicích byli taky a mě tam prý neviděli, a tak se nás báli navštívit. Potom odjíždíme do Bma, kde chlastáme a k ránu směr Plzeň.

Autor: Zdeněk - Pilsen Fans (Viktoria Plzeň)

převzato z Football Factory č.7

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information