Pohled Olomoučáka:
Většina z osmdesáti lidí cestuje bez jízdenky, což je příčina 40 minutového zpoždění vlaku, otravování policií a předkládání dokladů až do Pardubic. Tam nás čeká skupina deseti hools, která už od rána napadala Pardubičáky jedoucí na hokej ven. V centru Hradce se občerstvujeme na účet restaurace a míříme na stadion. Hned u pokladny nás překvapuje cena lístku - 60 korun, takže se pokoušíme prolomit bránu přes ochranku. To zaregistrovala zásahovka a údery pendreky jsme vytlačeni mimo stadion. Během chvíle nám jsou prodány lupeny za 30 korun.

Celkem se nás v sektoru schází na 120 fans. S úvodním hvizdem vhazujeme na hřiště 90 konfet a odpalujeme 3 dýmovnice. Na začátku 2. půle přestává hustě sněžit a tak celý poločas dochází ke rvačkám s policií. Několik lidí je vyvedeno mimo stadion. Za dohledu posilněné pořadatelské služby se přímo v našem sektoru daří odpálit zbývajících šest dýmovnic.

Zpáteční cesta proběhla v klidu i bez nezakoupených jízdenek.

Autor: Roman - Ultras Nové Sady (Olomouc)

převzato z Football Factory č.7

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information