Pohled Brňáka:
První výjezd roku 2000 nás zavedl do tolik námi milované matky měst.
Z Brna se vyjelo klasicky, tedy Pannonkou ve 2:14. Jako na každý první jarní výjezd se nás sešlo poměrně dost, objevili se i hools Slovanu Bratislava. Cesta probíhala až na menší extempore v klídku, a tak jsme kolem šesté v Práglu. Na hlaváku nás zaujala šála hooligans Sparta, tak jsme si ji přivlastnili, jinak se ovšem nic nedělo, i když jsme původně počítali se sparťanama, kteří jeli do Jablonce. Poté nastalo klasické dohadování, kam do hospody. Nakonec se všeho chopil jeden fan, ovšem jím vytypovaný nonstop měl v neděli zavíračku. To už se ale někteří hools věnovali podpoře svých ideologických myšlenek, a tak je tu za chvíli policie, tajní vyberou jednoho hříšníka, který je zatčen a nám je přistaven autobus - je 7 hodin ráno.

Další průběh dne by se dal charakterizovat velice stručně. Totálně nic se nedělo, v 7:30 jsme byli na statku, sice zdarma, ale bez občerstvení. Věšíme vlajky a čekáme a čekáme...

Na začátku utkání se prezentujeme bilými a červenými balónky, škoda, že ještě ne všichni chápou, o co jde. V průběhu hry přichází asi 7 Pilsen fans a bokem od našeho sektoru jsou zahlédnutí fans Slavie, poté i Sparty a nakonec i Bohemians. Zápas je nudný (naši hráči jsou fans Fortuny) a naše fandění postupně odumírá. Chvíle vzruchu nastane pouze v době, kdy jsou zcela nečekaně zatčení 2 fans pro házení petard (opět tajní v kotli).

Poté již následuje cesta na nádraží, ale policajti jsou vymatlaní, tak nás zavedou až do Holešovic. Někteří Plzeňáci se odpojují a mají docela problémy (jednomu odcizeno tričko ... ???), my mezitím piknikujeme. Tento způsob zábavy je nám však přerušen výkřikem: "Brnó, Brnó, buzerantů plnó". Zpočátku si mnozí mysleli, že si zase někdo dělá srandu, leč jednalo se o náběh slavistů s několika bohemákama, vidění byli i nějací ACS.

Naše roztahanost po celých Holešovicích způsobila, že mezitím, než jsme se dali dohromady, bylo několik jedinců prohnáno. Nakonec se karta obrátila a honěni byli zase Pražáci. Získali jsme šálu Slavie a kšiltovku Sparty, naše ztráty jsou nejisté, byly-li vůbec nějaké (prý plzeňská kukla a Pitralonův batoh).

No a tímto vším prakticky skončil letošní "Žižkov". Cesta zpět jíž proběhla pouze s obvyklým vysazováním černých pasažerů, takže nic novýho.

Autor: Count Grishnackh (Brno)

Pohled Plzeňáka:
Na Žižkov nás z Plzně dorazilo sedm, Brňáků něco přes stovku a tuším, že dva slovanisti. Utkání proběhlo v klidu, moc se nefandilo, celkem nuda. Po zápase nás benga odvedli na hlavák a pak nahnali do metra směr Holešovíce. Na vlak směr Plzeň mě na hlaváku nepustili, ostatním Plzeňákům se podařilo ze sevřeni policie zdrhnout.

V Holešovicích jsme rozlezlí po skupinkách a asi po hodině vylezla z metra asi třiceti členná skupina bohemáků, slávistů a pár sparťanů. S tyčemi, pásky a boxery zaútočili na mě a asi deset Brňáků, byli jsme nejblíže. Dostal jsem tyčí, pár kopanců, snad i boxerem (měl jsem rozbitou hlavu) a ukradli mi zimní bundu, batoh a další nefotbalové věci. Poté se seběhli Brňáci a pražské kurvy byly bity. Někteří dostali a jiní ukázali své rychlé nohy.

Za chvíli Brňáci odjíždi a já razím do Vršovic hledat místní hools, aby mi vrátili ukradené věci. Narazil jsem na pár sparťanů, kteři s tím neměli nic společného, ale poslali mě na Žižkov, kde mají hospodu slávisté. Kromě výčepáka slávisty tam však nikdo nebyl. Domů vyrážím v mikině.

Ještě před tím než přišli Pražáci do Holešovic, napadli na hlaváku jednoho Plzeňáka, uštědřili mu pár ran boxerem a ukradli mikinu Umbro. Zbytek Plzeňáků byl inkognito ve vlaku. Přiběhly benga a Pražáci jim řekli, že hledají Plzeňáky, kteří je okradli. Co k tomu dodat ...
O ukradených věcech jsem se nechtěl zmiňovat, když by mi je vrátili.

Adresu mají, kontaktovali jsme je přes Internet a dodnes se tak nestalo. Jinak dobrý výjezd.

Autor: Zdeněk - Pilsen Fans (Viktoria Plzeň)

převzato z Football Factory č.7

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information