Pohled Opaváka:
První kolo + Sparta + sobota = výjezd jara. Tento lehký výpočet znali všichni a tak jsme byli zvědavi, kolik se nás na nádru sejde. Nakonec jsme celkem spokojeni, protože náš počet je 52 a to je na výjezd do Prahy vlakem docela dost.
Slušně vyzbrojeni a posilněni alkoholem vyrážíme směr Ostrava, kde očekáváme první střet. Místo toho nás na Svinově čeká uvítací výbor čemooděnců. Podrobná prohlídka skoro všechny zbavuje klacků. Něco se podaří pronést a my znechuceni nastupujeme do vlaku. Nálada se nám zvedá v Pardubicích, když přistoupí 38 fanatiků WKS Slask. Prý jedou za kulturou do Prahy.
Po příjezdu do hlavního města ještě na peróně probíhá vše v klidu.

Jakmile však vcházíme do staré haly, jsou spatřeni první fízlové. Ihned jsou bombardováni židlemi, stoly a sklenicemi a prchají, co jim síly stačí. Před hlavákem už jich čeká víc. Ani oni nestíhají a tak se brání aspoň výstřely do vzduchu a puštěním rotvajlera bez náhubku. Pes se zakousl do jednoho z nás, ale po těžkých úderech sukovicí a menší dávce slzáku vypadal, že přišla jeho poslední hodinka.

Suverénně vstupujeme do metra, kde je natlučeno ještě pár policajtům.

Vylézáme na Hradčanské. Naše chyba byla, že jsme se nedomluvili, kam zmizíme. Ihned přijíždí kosmonauti a jsme natlačeni do podchodu. Policajti asi sami nevěděli, co s námi, poněvadž zde trávíme pěknou hodinku. Pak nás přesunují před nejbližší stanici. Tady si nás rozdělují do skupinek po pěti a rozvážejí po celé Praze. Samozřejmě, že si na nás beze svědků každý smlsne, ale není to poprvé ani naposled. Na cele jsme drženi do 19 - 20 hodin.

Benga si zřejmě neuvědomili, že právě v této době končil zápas mezi Bohemkou a Olomoucí a tím pádem plné nádraží různých fans. Olomoučáci tam sice nejsou, ale pomalu se scházejí bohemáci a pár sparťanů. My nejsme ještě zformováni, protože většina nedorazila. Najednou bohemáci útočí. Po zjištění, že nejsme Sigma, ale SFC v útoku polevují se slovy: "Na vás serem, protože jste byli na fizlech" pomalu odcházejí. Při ataku předvedlo pár Opaváků stovku za třináct a zmizeli v dáli. Díky! Časem se scházíme už všichni a odjíždíme domů.

Doma se dovídám o škodě, kterou utržila Praha od Opaváků. Snad za sto milionů nebo i víc. Už nevím. Příště bereme do Prahy jaderné zbraně a srovnáme ji se zemí, ať mají novináři zase o čem psát. Jaro začalo dobře a to je před námi hned Brno, Bohemka a Baník.

Autor: Goran (SFC Opava)

převzato z Football Factory č.7

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information