Pohled Bohemáka:
Olomoucké nenávidíme a proto je chceme řádně ztrestat. Z tohoto důvodu dochází k námi nevídané akci. Scházíme se již v 8,00 na hlaváku a podpoření o asi dvacet slávistů vyrážíme hlídkovat po pražských nádražích. Bohužel, všude jsme neúspěšní. Tak jdeme alespoň do hospody. Ve 13,30 dostáváme zprávu o cca třiceti hanácích v okolí Bohemky.

Ihned vyrážíme, ale v okolí stadionu nikdo není. Jdeme k Soudkům a číháme. Jeden olomoucký blbec vchází mezi nás do putyky. Ve férovce hned dostává a posléze se stává naším zajatcem. V 15,30 nabíháme na partu hanáků. Tři jsou zbiti, zbytek uprchl. Kořisti se stává batoh Umbro, fofák, fotky a zbraně.

Zhruba ve čtyři doráží hlavní skupina olomouckých, ale k větší bitce nedochází, protože čerti nás zatlačují do hospody a útok okny není přes mříže možný. Asi po pěti minutách nás po jednom vypouštějí a šacují a tak dochází jen k vzájemnému nadávání.

O přestávce strháváme část vlajky a v této činnosti se angažují hlavně hools Slavie. Po zápase jsou olomoučtí drženi v sektoru, takže bohužel nic. Později ještě navštěvujeme Praha hl. nádraží, ale zde je pouze parta Opaváků. O ně ale vůbec nejde a oni toho mají za celý den dost (po celý den bojují s policií - skvělé akce).

Škoda, že nedošlo k bitce s hlavní skupinou hanáků. Snad příště!

Autor: Berserk (Bohemians)


Pohled Olomoučáka:
Po příjezdu do Vršovic jsme u Koh-i-nooru obsadili místní gril, kde jsme konzumovali až do začátku utkání. S přibývajícím časem upadala nálada, kterou nám opět napravili tři poskakující bohemáci kolem hospody. Po jejich rychlém zpozorováni někteří jedinci na nic nečekají a ihned vyrážejí do útoku, ale po klokanech ani stopy.

Půl hodiny před zápasem se vydáváme ke stadionu. Po cestě byla napadena jedna lasička a ukořistěny šály klokanů. V blízkosti staďáku (již pod policejním dohledem) dochází ke střetu s Berserk, ze kterého vycházíme jednoznačně lépe. Několik z nás je donuceno předložit doklady a zadrženo. Jen nás překvapilo, jak se někteří Pražáci poplácávali s fízlama po ramenou. Vzápětí na to byl jeden z našich hools zadržen a obviněn z útoku na veřejného činitele.

V sektoru se scházíme v počtu 60 kusů, kde se prezentujeme šedesáti balónky v klubových barvách a několika konfetami. Náladu nám na chvíli kazí jen zapomenutí čtyř dýmovnic v autobuse.

V poločase se před sektorem objevují dva klokani, kteří jsou ihned napadeni a jeden z nich se dost dobře staví proti početné přesile. Druhému je nadělováno za vzhled a viditelnou orientaci k levici. Berserk ve stejnou chvíli vymýšlí velmi dobrou akci, kdy nám jejich spřátelený zednář ze Slavie za pomoci Berserku trhá naši vlajku.

Po zápase o sobě dává vědět pražská trojkoalice. Ze sektoru nás poldové ženou do našeho autobusu. Při cestě na Hanou probíhá uragánový nákup na několika benzinkách, který nestačí zachytit oko kamery ani personál ve stavu bdělosti.

Autor: Roman - Ultras Nové Sady, Tom, Rocco - Commando N. S. 88 (Olomouc)

převzato z Football Factory č.7

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information