Pohled sparťana:
Po kvalitní přípravě se již cestou na stadion utkáváme s policejní hlídkou, které se nezdá v tramvaji kouřící dýmovnice a vykopnuté okno. Mezi tím řádí spartakovci ze skupiny Flinťs Crew ve městě a u pokladen atakují sparťanské fanoušky. Jejich řádění nekončí a tak napadají i zasahující policii. Utkání okořeňují ruští supporters (skoro 500) dvěmi dýmovnicemi a několika světlicemi. Po zápase se rozcházíme a tak v osmi lidech narážíme na Hradčanském náměstí na zhruba 50 chuligánů Spartaku. Chvíli číhají a pak se na nás rozbíhají. Rychle vyklízíme pole a už za běhu přivoláváme posily. Spartakovci mezi tím sjíždějí dolů do metra, kam je po chvíli zhruba ve třiceti lidech, následujeme. Ivani stojí na nástupišti a my ihned útočíme. Nastává zuřivá bitka, při které kromě pásků, pěstí a kopanců sviští prostorem stanice Rusy vystřelená světlice, zapálený bengálský oheň a nespočet dlažebních kostek. Podaří se nám Ivany zatlačit a ti o něco později nastupují do přijíždějící soupravy. Zkoušejí ještě prorazit, ale to se jim již nedaří. Pak už se na místo dostavuje přivolaná policie a tak i my ujíždíme.

Nakonec tedy tato bitka zachránila naši reputaci, neboť předtím si spartakovci dělali v Praze, co chtěli. Inu, opravdu nejlepší chuligáni v Rusku a trochu jiná kategorie (asi tak Z).

Autor: Vl. (ACS)

převzato z Football Factory č.6

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information