Pohled sparťana:
Do Tilburgu jsme vyrazili večer, den před utkáním. Cesta proběhla v pohodě s dobrou náladou podporovanou ohromným množstvím chlastu.
Po příjezdu do Tilburgu jsme nejprve zamířili na stadion a poté do útulné hospody.
Zábava probíhala tradičně - chorály, svlékání do naha, tanec a spousta nepopsatelných perverzností. Před hospodou také došlo k první šarvátce mezi námi a holandskými fans. Dostali rány a my pokračovali v zábavě. Cestou na stadion přibyl další konflikt před hospodou místních fans, ale rodící se bitku okamžitě zažehnaly benga. Při vstupu na stadion jsme prošli důkladnou kontrolou, při níž nám zabavili vlajky s chuligánskými motivy (jedna nebyla vůbec vrácena), šály, kukly a ani nemluvě o dýmovnicích, kterých bylo požehnaně - škoda. Na stadionu vládla vynikající atmosféra a rovněž my se předvedli v dobrém světle. Hned na začátek byli vyhnáni četníci ze sektoru. Zde se nás sešlo kolem 400 a to velmi dobrá sestava. Utkání nezačalo dobře, ale i přes stav 2:0 v náš neprospěch jsme skvěle náš tým podporovali. Každým gólem, co Sparta dala se také více zfanatizovával náš sektor. Co se dělo po vítězném gólu, jsem už dlouho neviděl. Typy do půli těla se po sobě váleli po zemi, dokonce se jedna lasička objevila pouze ve slipech. Zbytek šílel a šplhal po plotech, další cloumali bariérou, aby se dostali na fans domácích.

Po utkání nám poděkovali hráči a my pak hodinu čekali, než nás pustí ven. Pustili nás až poté, co hrozilo, že vylomíme vstupní bránu. Benga nás nahnali do autobusu a vyhnali z města. Pak už jsme v klidu vyrazili na Prahu.

Tento výlet si vyžádal devět zatčených, z toho dva byli uvězněni ve městě Breda a vrátili se až po týdnu.

Autor: Bgy (ACS)

převzato z Football Factory č.6

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information