Pohled slávisty:
Díky velké mediální kampani, lístkům zdarma a slibované skvělé atmosféře, jsme se rozhodli pro jednou porušit slávistický bojkot reprezentace a zápas navštívit.
Na zápas dorážíme asi dvě a čtvrt hodiny před zápasem a podrobujeme se neskutečně přísným osobním prohlídkám... Usazujeme se přibližně uprostřed nekryté tribuny a pozorujeme okolí. První se objevuje banda sedláků z Opavy, která se "zabydluje" nedaleko od nás. Slávistů je přítomno asi 10 (5 Fanatics). Nějak před zápasem chybí slibované desítky míčů a stovky dresů, ale zvlášť nám to nevadí. Trapná písnička zní stadionem a nutno přiznat, že atmosféra není špatná. Asi v 19,35 se před stadionem objevují chachaři. To již na stadionu visí několik vesměs sociálních sparťanských vlajek. Před stadionem proběhne jakási banální potyčka, která však dá fízlům příležitost k zatčení několika Ostraváků a k jejich zbití obušky. Část chacharů není na stadion vůbec vpuštěna a je jim zabaveno neuvěřitelné množství zbraní. Poté jsou přesně v 19,57 stupidními fízly nahnáni přímo do našeho sektoru ... (je pravda, že do něj asi měli lístky, ale kde je vzali, je záhada). Nejsou tak agresivní jako obvykle (je jich asi 30), ale většina lidí to okamžitě balí a jde hledat jiná místa. Ve třech zůstáváme a pozorujeme, co se bude dít. Po několika minutách se však naše situace poněkud zhoršuje a proto se raději přesouváme do klidnějšího prostředí asi sedm řad nad Ostraváky, kam za námi později doráží i zbytek Fanatics.

Na stadionu je super atmosféra a několik chacharů provádí náběh na provokující Opaváky. Několik jich je vyvedeno a stupidní socky z tribuny tleskají fizlům - stydíme se. Ve čtrnácté minutě dorážejí Orthodox Fans Brno a v sedmnácté Hovada Zubr. Díky nevpuštění části chacharu na staďák, odchází část sparťanů před stadion, kde již pobíhá několik jejich soukmenovců s tyčemi.

Během zápasu se nic neděje a o organizovaném fandění nemůže být ani řeč.

Ke konci se rozjíždí vlna, což je opravdu pěkná kulisa, jenže zkuste to na Slavii ... Těsně před koncem se pod sektor už asi jen 25 baníkovců postaví 43 fizlům v krunýřích. Chachaři jsou nezvykle klidní a pouze v kuklách naskáčí na plot. Když jim Tomáš Řepka hodí dres, obratem mu jej s nadávkami vracejí!!! Probíhá ohňostroj a lidé se začínají vytrácet. V našem počtu na nějakou akci nemáme a přidat se k někomu, to se nám opravdu nechce. Proto odcházíme domů.

Autor: Máca (Slavia)

převzato ze zinu Ultra Fans


Pohled chachara:
Na poslední kvalifikaci Eura 2000 se nás sjelo asi 50. Už při cestě jsme v Olomouci prohnali asi 20 domácích, kteří nám nechali košík piv a jogurt. Abychom se nerozdělili, museli jsme použít záchrannou brzdu.

Po posilnění v hospodě jsme u stadionu získali dvě šály ACS. Za tu druhou se však stydím, neboť byla odebrána člověku, který nevěděl, která bije. Možná i díky tomu před námi začali prchat normální lidé, kolem kterých jsme hodlali jen projít. Fízli na to reagovali naším obklíčením, osobními kontrolami a šest z nás zadrželi.

Na stadionu jsme vyvěsili vlajku a po chvíli k nám přišla malá skupinka ACS.
Tři z nás šli za nimi a výsledkem bylo sedm zadržených chacharů a dva sparťani. Na stadionu se objevily ještě vlajky Brna, Sigmy a Sparty. Přišel k nám také jeden z hools ACS nabídnout pozápasový souboj dvacet na dvacet nedaleko stadionu, beze zbraní. Přesto jsme zbraně před stadionem pobrali, ale na smluvené místo bychom se přes fízly nedostali, kdybychom se sebevíc snažili. Ti nás zavedli na hlavák, kde jsme hodlali přetrvat do propuštění třinácti zadržených. Na hlavák přišlo také asi 50 fans klubů udržujících repre smír, ale šest policajtů (kriminálky) stačilo k tomu, abychom se vzájemně nenapadli. Za pár minut přišli zadržení a my mohli odjet.

Autor: Č.N.L. from U.R.N. (Baník)

převzato z Football Factory č.6

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information