Pohled chachara:
Po několika letech se hrál v Ostravě halový turnaj, který sliboval něco víc než přehlídku sponzorů, plnění sázek či experimenty v konfrontaci dvou stylů.
Chachaři se proto sešli už o něco dřív, v jedné docela hezké a dobře umístěné knajpě, protože pár piv místo oběda ještě nikoho nezabilo. Problém byl pouze v tom, že chtěli opustit hospodu a přesunout se k hale ve stejnou dobu, jako skupina Bulldog Corps z Opavy. Chachaři o nich sice věděli (náhodou, jak jinak!), ale touha dostat se k hale zvítězila. Tak se stalo to, co se stát muselo. Došlo ke střetu třiceti osmi baníkovců s dvaceti třemi Opaváky (počty jsou pouze orientační). Potyčka trvala zhruba 2 až 3 minuty a byla docela slušná. Padl při ní i návrh, ať se jde na ruky, ale zatímco pár jedinců na obou stranách uposlechlo, většina používala tyče, láhve a pásky.
Opaváci byli nakonec donuceni stáhnout se do vestibulu haly, což však učinili až po statečném boji, za který se vůbec nemusí stydět. Pak už z haly vyběhlo stádo robocopů, které zatklo dva modrobílé. Obě strany protestovaly proti policii, ale na nic víc se nezmohly. Třeba dodat, že kořistí Chuligánů z Bazalů se stala jedna modrožlutá kukla a šála Motoru Lublin. O obě přišel jeden fanda SFC, který se jako kamikadze sám vrhal do boje, když zbytek Opaváků couval do haly. A většina chacharů se pak vrátila na pivo...

Na samotném turnaji mě hrozně zklamala návštěva. Kotle zde měli: Baník (200 - 250, dobrý support), SFC (cca 25, v prvním zápase slušná choreografie s modrými a žlutými papíry), Vítkovice (asi 15 dětí) a Magdeburg (5, z toho 2 ženy a 3 vlajky).

V hale se nedělo nic převratného. Pouze baníkovci sebrali několikrát vlajku Vítkovic, aby ji vždy pod dohledem policie vrátili a jednou vlajku Němců, kterou vrátili i bez dohledu. Přišel také ještě jeden pokus o atak na Bulldoky, ale policie byla ve střehu. A taky ty kamery ...

V závěru turnaje Opaváci odjeli, Vítkovičáků si už nikdo nevšímal a Magdeburčané nám donesli nějaká piva, takže jsme mohli fandit (hlučně, i když z posledních sil) a vychutnávat jaké to je, když váš klub vyhraje.

Celou akci hodnotím jako velmi povedenou, mrzí mě celková návštěva. V turnaji ještě účinkovala Bohemka (s těma jsem počítal snad jen já) a Petržalka (s těma jsem nepočítal dokonce ani já).

Autor: Kyby (Baník)

převzato z Football Factory č.6

Additional information