Pohled Slávisty:
Na tento výjezd roku se někteří připravovali již den předem v jednom pražském podniku. Já bohužel ne, jelikož jsem byl v Č. B. už od pátku. V 9,46 ráno jsem čekal na příjezd hlavní skupiny, spolu se mnou zde čekalo šest psú (dva byli čtyřnozí). Po příchodu do haly jsme Budějovice přivítali chorálem, který neměl s fotbalem nic společného, ale A. H. by měl radost. V hale prý byly nějakým študentům zabaveny šály v barvách FCB. Najít nějakou hospodu, kde je otevřeno a kam nás pustí se nějak nedaří, tak se vyfotlme na náměstí a dva z nás nám předvedou závod míru na kolech, která tam musel nechat snad wehrmacht. Konečně nacházíme otevřenou hospodu, kde je dost místa a kde nás obslouží. No prostě Pohádka. Po příjezdu dalších slávistů Pohádka již nestačí, tak se část přesouvá za roh ke Dvořákům. Z konzumace všeho alkoholického nás vyruší zpráva o napadení dvou slávistů v centru. Najednou se hospoda začne vyprazdňovat bojechtivými slávisty, ale když někteří zjistili, že je to pěkně daleko, vzdali to a šli zpět. Po cestě před námi začala prchat jedna osoba takovou rychlostí, že ani Mika Hakkinen ve svém voze by ho nechytil. Natož my. Kdo to byl nevíme. Buď nějakej fan SKČB, nebo cikán, který se zalekl kukel a bomberů a myslel si, že je to komando skinheadů, které řádilo v Č. B. Na místě již níkdo není, tak postrašíme aspoň Vietnamce a jdeme zpět a potkáváme skupinku, kterou vyhodili v Táboře za jízdu grátis. Vracíme se zpět do Pohádky, kde přemýšlíme nad tím, jak napadnout domácí sektor. Jenomže při našem odchodu je ulice před hospodou poseta konfetami a začíná se s demolicí kol a budov. Přijíždějí benga a roztrhávají nás na menší skupinky, takže je po plánu.

Na stadionu vidíme, že by nebylo stejně co napadnout, protože domácí Brigáda Gaunerů dorazila asi 3,5 minuty před začátkem. Celkem je nás v Č. B. tak 300 - 400. S hvizdem letl na hrací plochu asi 130 konfet a odpalujeme dýmovnici a zápas je na 45 sekund přerušen. Skvěle fandíme a také probíhají menší potyčky s policií a ochrankou. Po gólu se vrháme na plot a policie se nám v tom snaží zabránit. Tak se rozpoutala krátká bitka s ní a ochrankou. Po chvíli policie vše řeší a my se oddáváme fandění. Ve druhém poločase opět odpalujeme dýmovnici, skvěle fandíme a přibývá potyček s policií a ochrankou.

Po konci nás policie drží v sektoru, což se jí nevyplácí a při i po děkovačce hráčů schytává plno ran a kopanců. Co si policie v Č. B. nechá líbit je obdivuhodné. Ještě se zasmějeme dvěma Gaunerům, jak na nás z hřiště mávají a dozvíme se (od policie), že jsme horší než ty brněnský a ostravský kurvy.

Cesta na nádr je v klidu. A tak za chvíli nastupujeme do vlaku (bez lístků) směr Praha. Při rozjetí vlaku letí na policajty flašky, grepy s vitamínem C a část vlakového interiéru. Náš policejní doprovod je doslova vyhnán do vedlejšího vagónu (jednou to ale přijít musí). Ve vlaku se začínají dít věci připomínající film Proč? Policejní odezva nenechá na sebe dlouho čekat a ve Veselí je již pár lidí vysazeno. V Táboře následovali další, ale k nám do vagónu policie stále nenastupuje. A tak při odjezdu z Tábora, dostalo flaškami pár fízlů a je rozbita nádražní výloha. Na řadu opět přišla zbytečná demolice a tak není nouze o letící dveře a rozbitá okna. V Benešově čeká již značně posílená policie a dává nám do těla slzným plynem. Postaví se u každého vchodu a nepouští nikoho ven ani dovnitř. také pokusy o útěk okny jsou překaženy. Konečná je tedy hlavák, kde tento super výjezd končí zapsáním, zfilmováním a rozchodem.

Autor: Lukáš (Slavia)

převzato z Football Factory č.6

Additional information