Pohled Plzně:
Na toto utkání jsme se všichni strašně těšili, protože nás zde čekalo setkání se sparťany. Bohužel, pro mnohé z nás tato akce skončila totálním fiaskem.
Na hokej nejezdím a tak jsem se neúčastnil pátečního utkání na Spartě a nočního tahu v Praze, prý byl fantastický. Odjížděl jsem v 5:30 a na nádraží byl pouze Jokerit. Potkali jsme taky Pepu z Nekvasov, vypadal vcelku spokojeně, měl své čtyři promile, válel se po zemi a něco si chrochtal pod fousy. Chtěli jsme ho vzít pro zpestřeni s sebou, ale kdo by táhl jeho bezvládné tělo do vlaku a průvodčí by ho jako zavazadlo taky neuznala. Cesta do Prahy probíhala klidně a ani na Smíchově sparťani nečekali. Do Počernic jsme dorazili asi dvě hodiny před začátkem utkání. Zde již čeká devět Plzeňáků, ti, co zůstali v Praze přes noc. Postupně doráží další a na začátku utkání je nás asi 30, což je na naše poměry asi celkem slušná návštěva. Měli jsme sedm vlajek a z dálky to vypadalo poměrně slušně. Chyběl akorát Krajíc, který celou dobu seděl u policajtů za noční demolici hospody a tramvaje.

Asi v 10. minutě doráží "lasičky" v počtu asi 20 lidí (3 hooligans, zbytek “náplava“) a hned na nás nabíhají, policie je však odrazila. Nyní ještě máme spoustu odvahy a tak je slovně urážíme našimi tradičními a dost ubohými hesly "zkurvená Sparta" a „radikální hooligans“. O přestávce policie oddělila další střet mezi oběma tábory. Sparťané nám slibují bitku v Plzni na poháru. Během druhého poločasu valná část z nás ztrácí odvahu.

Po skončení zápasu nastal naprostý krach. Aniž se sparťané pokusili o další náběh, část z nás se pokouší zmizet ze stadionu přes okolní zahrádky. Já opouštím stadion spolu s Jokeritem. Když míjíme autobus MHD, zmerčili sparťané v autobusu skupinku kolem Pitralona, naštěstí ne nás. Okamžitě se vybourali z autobusu a mířili přímo k Pitralonovi. Využíváme nastalý zmatek a nastupujeme do autobusu místo sparťanů, dveře se zavírají a my odjíždíme. Jak zbabělé. Do bitky se sparťany se pouští Pitralon a Kuna, tak alespoň oni dva částečně zachránili naši reputaci. Před dobíhající policií však sparťané prchají. K dalšímu střetu došlo v metru se skupinkou čtyř Plzeňáků. Sparťani jim uštědřili několik kopanců a sebrali jim šály.

V 15:15 dorážíme v Plzni Na papírnu, kde už sedí pěkně nasranej Pitralon.

Ani se mu nedivím. Do pěti nikdo další nedorazil a tak odcházím domů.

Je mi jasné, jak nás asi vychválí sparťani. Věřte jim všechno, určitě to bude pravda. Fotbal nebyl až tak tragický a vyhráli jsme.

Autor: Kamil (Plzeň)

převzato z Football Factory č.6

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information