Po dlouhých letech neúčastí či účastí jednociferných dávají již v týdnu jablonečtí najevo, že se do Prahy dostaví v nějaké smyslupné skupině. Sparťané se scházejí v odpoledních hodinách v počtu okolo padesátky. Okolo šesté hodiny následuje přesun na druhý konec hlavního města, kam je nasměrován i soupeř.

Na šikovném, leč dosti potemnělém místě se proti sobě staví jablonečtí posíleni o několik (?) Poláků z Jelení Gory, celkem snad 38 lidí a proti nim kompletně v červených trikách padesátka Sparty. Střet je dosti krátký, cca po 30s jde výhra na konto domácích. Někteří z hostů mají i přes prohru chuť na druhé kolo, domácí pochopitelně nejsou proti, leč díky nějakým zraněním na hostující straně a blížícím se houkačkám se raději celá sešlost rozpouští.

Sparta - Jablonec, Na samotném utkání se sešlo téměř 12 000 lidí. Přibližně 500 členný kotel sparťanů se prezentoval úvodní choreografií a 3 transparenty proti policii a ČMFS v souvislosti se zakazováním pyrotechniky. Po posledním z nich byly odpáleny 3 barevné dýmovnice. Support byl spíše slabý, vzhledem k trapnosti výkonu domácího celku. V sektoru hostů se objevilo cca 80 fans z Jablonce, podpořenými skupinou fanoušků Jeleni Gory. Prezentovali se taktéž protestním transparentem a několika vlajkami.

Po utkání se dvacítka letenských ještě vydává na Hl. nádraží proklepnout vlaky od Olomouce, zda se náhodou nepodaří narazit na chacharskou Pražskou divizi. Odchyceni a proplesknuti byli jen tři jedinci, kteří tratí i nějaké ty šály. Na úvod jara poměrně zajímavý den.

Additional information