Pohled Slávie:
Na tento zápas, který měl rozhodnout, kdo bude hrát předkolo ligy mistrů, vyráží naše skupinka o dne dříve. Pijeme do rána a pak vyrážíme do Kralup nad Vltavou, kde čekáme na vlak z Prahy. Při příjezdu nás naši kolegové vítají vyhozenými zářivkami. Celkový počet je 25 hools Slavie. Při přestupu v Ústí nad Labem míříme do nádražní putyky, kde narážíme na skupinku kohoutů a sharpů, které bleskově napadáme. Při odchodu na vlak padne za oběť ještě jedna výloha. Po chvíli čekání na odjezd vlaku do Teplic vbíhá na nádraží asi třicítka policajtů. Čtrnáct lidi je zatčeno a zbytku (včetně mě) se podaří rozptýlit do vlaku. Dle vyprávění zadržených je na bengárně již čekali sharpové a směle bonzovali. Tak, že několik lidí bylo obviněno z několika trestných činů.

V Teplicích pochopitelně vyrážíme do Slavie, kde už je tak kolem šedesátky slávistů. Tam do sebe rolujem vše, co teče a zpíváme a skandujeme naše pokřiky. Asi dvacet minut před začátkem utkání se snažíme zvednout a jít na docela vyprodaný stadion, kde i náš sektor je zcela zaplněn cca 900 slávisty. V době, kdy prohráváme 2:1, začínáme napadat domácí vidláky a hlavně jejich ochránce benga. Po docela pěkné bitce s fízlama je od nás zatčeno dvanáct lidi a bohužel dva zranění po ranách obušky do hlavy. O přestávce dochází pouze k přehazování předmětů (kameny, lahve, koše), což ukončují benga obušky a slzákem. Na sedlácké straně je pár zraněných, u nás vidím jednoho.

Již při zápase nám místní stupidní fans vyhrožovali, jak si to s námi po utkání rozdají. Po skončení se pochopitelně nikdo z nich neukázal, zřejmě ti vidláci spěchali domů nakrmit králíky či podojit kozy. Tak to holt za ně schytávají náhodně vybraní jedinci. Pak už vše ovládá jízdní policie a odvádí nás na nádraží.

Autor: Mario (Slavia)

převzato z Football Factory č.5

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information