Pohled Slávisty:
Po vynikajících referencích na příznivce klokanů na zápasech venku je nám nabídnuta účast na jejich výjezdu do Ostravy.
Začínáme tradičně o den dříve. Podle prvních zpráv by se výjezdu mělo zúčastnit až šest slávistů. Nakonec vyrážíme jen dva, protože ostatní zkrachovali na financích. Odjezd je ve tři ráno autobusem od stadionu klokanů, kam se dostavujeme v silně podnapilém stavu na rozdíl od zelenobílých, kteří jsou až na výjimky střízliví, ale o to víc ozbrojeni. V plném autobusu se nachází asi 15 radikálů, ale policajtech a spol. ani potuchy. Naopak, vzduch co chvíli protne pravice v patřičné výši. Cesta je neuvěřitelně klidná, všichni spí nebo tupě čumí, pouze asi pět lidí se věnuje konzumaci lihovin.

Po příjezdu do Chacharova se dává na úprk skupinka asi šesti bastardů, kteří později dorážejí na stadion v posílené sestavě. Dáváme jim na odiv své červenobílé šály, z čehož jsou místní socky dost mimo. Nejzajímavější částí utkání se pak stala 15. minuta, kdy se proti sobě vydávají obě skupiny fans. Střet, ke kterému se zprvu nikdo neměl, urychlila inzultace chachara panem V. K samotnému střetu jen to, že 100% lidí (slovy: všichni) bylo ozbrojeno, jak bohemáci, tak chachaři, ať už tyčemi, trubkami, nunčaky nebo obušky, z čehož bychom si měli vzít příklad. Střet ukončila po několika minutách policie, která se dala do zabavování zbraní, které po utkání vrátila! Do konce zápasu už probíhaly jen tradiční pokřiky a drobné šarvátky.

Cesta zpět byla mnohem zajímavější, neboť bohemáci se konečně ožrali a dali se do demolice všeho možného, čemuž přispělo i vybílení lednice s kořalkou v motorestu „U žida".

Autor: Ian (Slavia)


Pohled Baníku:
Na tento druholigový duel jsme se domlouvali na poslední chvíli, proto nebylo divu, že se nás sešlo pouze patnáct a ještě ne ve zrovna nejlepší sestavě.

Již ráno muselo pět chacharů vyklidit pozice od stadionu, kde je překvapil autobus bohemáků.

Zhruba v desáté minutě zápasu jsme přeskočili plot, čímž jsme se jednak vyhnuli placení vstupného a navíc unikli pozornosti policie.

Po nepříliš dlouhém váhání jsme se rozběhli ke zhruba padesátce klokanů, mezi nimiž bylo i pár slávistů. Většina bohemáků se dala na útěk, zůstalo jich stát deset až patnáct. Byli však docela stateční a hlavně velmi dobře vyzbrojení. To zřejmě způsobilo, že se někteří z baníkovců zalekli, takže vznikla docela trapná "potyčka".

Asi po minutě nás rozdělila policie a my vyklidili stadion před přivolanými posilami bengů. Navíc jsme měli žížu jak cip. Vrátili jsme se až ke konci zápasu, ale stačil jeden pohled a bylo jasné, že není šance na cokoliv. Tak jsme odjeli do Žiliny na Trnavu.

Střetnutí dvou odvěkých rivalů tak skončilo bez vítěze. Vzhledem k tomu, že se však hrálo v Ostravě a taky vzhledem k vyměknutí části naší výpravy, považuji celou akci za naši porážku. Ale být bohemákem, tak se s tím taky moc nechlubím. Navíc jsme museli vrátit jednu ukořistěnou šálu po férovém bonzu klokanů.

Autor: Kyby (Baník)

převzato z Football Factory č.5

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information