Pohled Bohemky:
Na první jarní výjezd jsme se všichni velmi těšili, zvláště po zhlédnutí šotů z utkání Most - Slavie, kde úřadovali mostečtí fans. Sraz byl dohodnut na 10,00 hodin u našeho nejmilejšího stadionu ve Vršovicích. Bohužel jsme se nesešli v kompletním počtu (někteří onemocněli, jiní dali přednost fotbalovému utkání žáků!). Do našeho autokaru se nás vměstnalo 26 + 1 příznivec "spřáteleného" letenského klubu. Ihned po příjezdu do Mostu nám bylo jasné, že proti minulému zápasu je místní policie daleko lépe připravena (psi, helmy a pod.). K prvnímu střetu s našimi nepřáteli došlo hned před místní restaurací. Asi 20 místních hools sice usilovně sbíralo kameny, ale k jejich použití se nedostali. Po krátké bitce většina mosteckých zvolila útěk a asi pět nebožáků dostalo polobotkový koncert.

Na stadionu se nás sešlo (i s Holasovci) asi 150. Hned od začátku nás rozesmívali svými imbecilními pokřiky (ala fans Plzně, Hradce, Brna a dalších ubožáků) místní hooligans. Jejich produkce se skládala např. ze skandováni "Zapalte Prahu, Feťáci, Bude bitka, bude, FC Toluen Bohemka, ... ". Zvláště na tu bitku jsme se těšili.

Došlo k ní před stadionem. Nejprve byla napadena desetičlenná parta, zřejmě místní elita. I přes jejich nad očekávání kvalitní obranu byli poraženi. To už se ale vyhrnula ze stadionu hlavní skupina, jejíž počet nás na pár chvil vyděsil. Asi 50 vyholenců v bomberech vyvolalo v našich řadách paniku. Někteří jedinci byli dokonce viděni jak se snaží opustit bojiště. To už se ale mostečtí dali do běhu proti nám. Naštěstí pro nás se zhruba v pětimetrové vzdálenosti zastavili. To byl signál k naši protiakci. Dezorientovaní Mostečáci se stávali snadnou kořistí a mohou velmi děkovat místní policii za zásah proti naší skupině. Mezi místními hooligans bylo několik zraněných, kteří se zřejmě stali pro své kamarády hrdiny dne.

Z Mostu jsme odjeli až po jeden a půl hodinovém čekání na naše zadržené přátele. Cestou domů jsme si pročítali časák Brigade Drápek z Lasičky a byli jsme velmi mile překvapeni objektivitou s jakou popsali střet na Mitre cupu v Karlíně, zvláště po přečtení některých článků ve slávistickém Výtržníku (viz pohár Bohemians - Slavia. rozprášení třiceti bohemáků sedmi slávisty - hahaha - asi v Tanzánii, ne?!).

Autor: Berserk (Bohemians)

převzato z Football Factory č.5

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information