Večer před zápasem se scházíme v hospodě u svinovského nádraží. Přichází sem i olomoučáci, sparťani a Opaváci. Čtvrt hodiny po jedné v noci nasedáme do rychlíku Silesia a odjíždíme do Katowic. Je nás něco málo přes třicet.
Cesta tam trvá asi dvě hodiny. Během této doby stihne většina vypít veškeré zásoby alkoholu na cestu a podle toho taky vypadá náš asi hodinový pobyt na katowickém nádraží. Po problémech s prodejem jízdenek nastupujeme do rychlíku na Warszawu. Po cestě na žádost průvodčích k nám do vlaku nastoupí policie a téměř všem sebere pasy. Ty nám vrátí až na naší konečné (Warszawa Centralna) a bohužel až po jejich odchodu zjišťujeme, že jeden pas chybí. Smůlu má jeden Sparťan, se kterým strávíme půl hodiny na fízlárně vysvětlováním, co se vlastně stalo. Slíbí, že se po pasu poptají, ať se stavíme později. K tomu se už ale nedostaneme.

V útrobách nádraží potkáváme podezřelou skupinu. Jeden z chacharů neváhá a ptá se odkud jsou. Odpovědí nám je Legia a něco jako Slask. Rozhodneme se odtamtud raději zmizet, takových skupinek se v okolí pohybuje víc. Sedáme na první autobus, který vidíme. Odváží nás neznámo kam a my vystupujeme u nějakého parku. Posíláme pět lidí pro pití a sami relaxujeme. Ne dlouho. Přibíhá udýchaný Malý a hlásí, že je napadla Legia v počtu asi 30 až 40 osob.
Připravujeme se na bitku, vytahujeme zbraně a olamujeme klacky ze stromů. Míříme na nedaleké sídliště, ale už nikoho nezastihneme. Bohužel, ve dvou minutách je tu několik policejních vozů, některým z nás přikazují lehnout si na zem, všechny bez výjimky prohledávají. Jakási žena se nás zastává a policie neví, co s námi. Nakonec se přece jen rozhodnou. Po předchozím napětí přichází trochu uklidnění. Nezatknou nikoho, ale musíme pěšky na stadion. Naštěstí nás v půli cesty naloží do aut a dovezou, protože takovou štreku bychom asi nedali.

Stojíme před stadionem. Policie odjíždí a nám zbývá šest hodin do zápasu. Podaří se nám ukecat pořadatele a jsme vpuštěni do sektoru, kde trávíme čas do začátku mače. Dlouhou chvíli si někteří krátí spánkem, jiní rozmluvami s legiány z týdeníku Nasza Legia.

Zápas konečně začal a nás je tady 35. Zastoupení má Baník 21, Sparta 5, Olomouc 2, Opava 2, Vítkovice (!) 2, Jablonec 1, repre fanoušci 2. Na hru se nedá koukat a proto pozorujeme domácí fans, kterých se tu sešlo docela málo. Žádné bitky, jen před zápasem si policie trochu zastřílela gumovými projektily.

Dvacet minut před koncem jsme policajty odvedení ke speciálně domluvenému autobusu a odjíždíme na nádraží a potom do Čech. Po cestě nic zvláštního, jen za Katowicemi na nás pravděpodobně Ruch udělá "kamionku“.

Autor:- lzo - (Baník)

převzato z Football Factory č.4

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information