Pohled Baníku:
Před stadionem asi deset chacharů zmizelo policii a šlo kontrolovat přijíždějící tramvaje. Výsledkem bylo 12 získaných červenobílých šál.
U vstupu do sektoru domácích se dvacet slávistů zesměšnilo tím, že se nedokázali přes dva pořadatele dostat na čtyři kolemjdoucí chachary vyzývající je ke konfrontaci. Poté mě kopnul policejní kůň a šli jsme do sektoru. Tam se nás sešlo asi 60 a zrovna, když se ve sparťanském Pirátovi dočítám, že po derby "S" jsou sparťané suverénní jedničkou českých hools, ony jedničky vcházejí v počtu 20 - 25 do ochozů. Po chvíli se odhodlají napadnout slávistický sektor. Činí tak velmi pomalu a tím nabízejí slávistům šanci na protiútok, čehož sešívaní využívají. Po krátkém střetu se k úžasu všech dávají spart'ané na útěk!
Ve druhém poločase se jeden z chacharů rozhodne naběhnout na plochu a strhává vlajku „Slavia hooligans". Když už visela pouze na kousku, zasáhli pořadatelé. Do střetu se zapojil i jeden slávista, jež přelezl plot.
Chachar dostal pouta a poté jej spoutaného kopanci napadla skupina slávistů. Vskutku hrdinský čin.
Při odchodu na nádraží se nás ještě snažili zaatakovat sešívaní, ale vzhledem k množství bengů to moc velkou naději na úspěch nemělo.

Autor: Č.N.L. (Baník)


Pohled Sparty:
I tentokrát jsme se vypravili do Edenu shlédnout duel domácích s Baníkem. Kolik se nás sešlo, lze těžko odhadnout, neboť každý pobíhal po stadionu někde jinde.
Asi dvacet se nás postavilo na okraj slávistické tribuny, kde jsme se prezentovali několika pokřiky. Pak nás o kus dál slávisté lákali na bitku. Jak jsme byli ožralí, vyrazili jsme bez váhání kupředu. To byla ale chyba. Ono nás totiž ani těch dvacet nešlo a než jsme se stačili rozkoukat, mleli nás slávisté ze všech stran, v poměru sil hřbetu. V momentě, kdy jsme doběhli do rohu tribuny a burcovali k rozhodujícímu boji, na nás vlítli četníci, svalili nás všechny na zem a zatkli. Co nás však doopravdy "potěšilo". byl fakt, že když nás každého odváděli dva čerti, házeli na nás slávisté kameny, polévali nás pivem a navrch zaskandovali na adresu policie "hoši děkujem". V tu chvíli jsem myslel, že puknu vzteky. Sebrali nás celkem patnáct a navrch několik kluků museli ošetřit v sanitce. Pak jsme byli odvezeni MOP Vršovice, kam po chvíli přivezli ještě tři slávisty a jednoho baníkovce. Po vyslechnutí jsme byli po osmé hodině propuštěni.
K té bitce bych rád podotknul, že nemusí být na škodu, že jsme taky jednou dostali, protože jsme si už nějak fandili a cítili se moc neohroženě. Pak se stane, že pár lidech vyrazíme proti celému kotli slávistů.

Autor: Vl. (Sparta)

převzato ze sparťanského fanzinu Ultras respektvie z Football Factory č.4

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information