Již několik týdnů před tímto duelem se na jedné z chuligánských internetových stránek objevily výzvy zelenobílých k vzájemné konfrontaci.
Sraz máme v 10:00 na Florenci a schází se nás dvanáct. Po příchodu na karlínský stadion se náš počet rozrůstá na sedmnáct. Kdo však na stadionu není (až na pár výjimek), jsou vršovičtí „vačnatci". Ti se objevují asi v páté minutě v síle více než dvaceti mužů a míří přímo k nám! Vydáváme se jim vstříc a hrozící bitku zažehnávají čerti a místní pořadatelé s postavami Arnolda. Jeden klokan nás zve ven a to je pro nás impuls k opuštění hlediště. Před areálem pak dochází k celkem slušné bitce. Nabíháme do bohemáků a ti naše rány pěstí a kopance oplácejí. To vše trvá cca 4 minuty a výsledek je nerozhodný. Vše hasí čerti, jejichž počet v tu chvíli nezadržitelně stoupá.

Další část zápasu fandíme a když vidíme klokany odcházet, vypravujeme se je doprovodit. Opět úřadují čerti (hrozí 48 hodinami v cele), a tak celé představení končí.

Nutno podotknout, že se "vačnatci" předvedli dobře a je třeba se zamyslet nad naším počtem. Že by Sparta už neměla fans, kteří jsou ochotní bojovat za věc, které věří?

Závěrečný vzkaz klokanům: zase někdy v Karlíně!

Autor: BDzL - O (Sparta)

převzato z fanzinu Ultras respektive Football Factory č.4

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information