Na toto utkání se každý dlouho těšil, ale radost nám jako již poněkolikáté pokazila TV Nova. Kvůli pondělnímu termínu nejela řada lidí, neboť nebyli uvolněni z háku. Ještě že jsem v důchodu! Vyjeli jsme v 9:45 z Florence. Cesta díky velkým zásobám chlastu utíkala rychle, ale se stavěním na chcaní to už bylo horší. A tak to Véna Z. vyřešil močením do lahve od jakéhosi drinku. Po příjezdu do Brna jsme se setkali s další skupinou sparťanů, kteří už popíjeli v místní putně. Poté jsme se vypravili na nádraží, kde měli být údajně Brňáci. Potkali jsme ovšem pouze jednoho, který vyděšeně odevzdával své klubové symboly. Poté jsme narazili na další bandu našich fans a ve velmi slušném počtu jsme vyrazili směr pivnice Pegas. Zde jsme pobyli dvě hodiny. Pak nám bylo sděleno, že už nám nenalejou, tak jsme se zvedli a veškerou útratu opět nechali na Jirku Lálu. Z další hospody nás už odváželi policajti rovnou na stadion.

Na Spartu se přišlo podívat 17 000 diváků. Nás bylo v sektoru asi sto. Utkání probíhalo jako každý rok, tedy nadávkami z obou stran a několika provokujícími Brňáky poblíž našeho sektoru. Ubohost předvedl jeden brněnský fanda, který stál mezi bengama a udával sparťany. Díky němu bylo pár kluků vyvedeno. Byl ubohý a rád bych ho někdy potkal.

Po skončení zápasu se strhla menší potyčka, kterou však rozehnala policie. Poté nás benga narvali do autobusu, který nás odvážel k nádraží. Cesta probíhala ve znamení naprosté devastace celého autobusu. Okna, sedačky a vůbec všechno, co se dalo urvat, létalo po policejních autech, která jela za námi. Po příjezdu na nádraží se nás benga patřičně ujali a mě zatkli.

Po hodinovém zadržení a pořádném zbití mě odváželi na úřad vyšetřování. Jen co mě vytáhli z bengárny, hned se tam sesypal dav Brňáků. To, že do mě spoutaného kopali a plivali, mě nevadí. Ale že při tom ještě poplácávali policajty po ramenou a děkovali jim, že mě zatkli, je něco totálně ubohýho. Poté ještě na policejní adresu spustili "hoši děkujem" - no to už jsem opravdu nechápal. Po propuštění ve 22 hodin jsem se odebral na nádraží. Tam mě zděsilo, že vlak do Prahy jede až ve 2:15 a ještě má hodinu zpoždění. Celou dobu jsem propil v nonstopu poblíž nádraží, kde kromě mě sedělo ještě pět peruánských indiánů - to už byla poslední kapka!

Do Prahy jsme dorazil utahanej a zbitej jak pes v 7 hodin ráno.

Přes to všechno byl tento výjezd docela dobrej. O Brňácích snad jen tolik, že tak zamindrákovaný blbečky už asi dlouho neuvidím!

Autor: BGY (Sparta) - převzato z fanzinu Ultras

převzato z Football Factory č.3
Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information