A je to opět tady. Slezsko-moravská bitva. Pokusím se vám ji popsat pohledem na jednoho konkrétního "hooligána" Boby.
Ten se v Brně postaví se založenýma rukama vedle sektoru Baníku a tváří se udiveně, proč na něj hážou kameny. Není to však žádný srab a se svými asi 30 kamarády se vydá na odvetný výlet do Ostravy. Zde přečká útok 30 chacharů v kuklách na trolejbus, ve kterém se veze. Pomůže mu řidička, která pochopí situaci, neotevře dveře a rychle odjede. Takže to odnese jen několik oken. Vystoupí (zřejmě nedobrovolně) dvě zastávky dále, a když kolem projíždí trolejbus se dvěma chachary, kteří se útoku účastnili, hned je zaregistruje. A také se hned o svůj poznatek podělí s policejní hlídkou, aby taky věděli, kluci jedni uniformovaní. Svou bystrost neztratí ani po příchodu na stadion, takže si hned všimne, že se v jeho sektoru usadilo 5 baníkovců. A hned ví za kým jít. Vždyť pomocníci jsou všude a navíc jsou ve službě. On se přece nebude ve svém volném čase rvát. Potom ohromí Ostraváky pestrou škálou chorálů. Např. sparťanským chorálem o FC Toluenu Ostrava a polských židech, olomouckým "vy jste piče" a ostravským "kurva hoši gól". Jestli umí polsky, určitě do příště natrénuje "Baník, to stara kurwa". A jeho věrní kamarádi mu pomohou. Ale abych jim nekřivdil, musím uznat, že "Boby!" řve kromě nich už jenom Plzeň. O přestávce se domluví se spřátelenou uniformou, že společně odjedou dřív, tak v 75. minutě. Kamarád v uniformě má totiž zamřížovaného taxíka, ve kterém je pro 30 lidí místa tak akorát.

Dál už jsem ho neviděl, ale jak znám místo jeho původu, určitě si ve vlaku domů pochvaloval, jak ty polské židy převeze. A navíc, kdyby tam neměli ty Poláky, tak by jim ukázal. Třeba dodat, že z GKS přijelo 6 fans. A jestli se náhodou tento super-chuligán poznal, ať si o mě myslí, co chce. A nejlépe, kdyby to napsal.

A abych nemluvil jen o hostech. Nás bylo bohužel málo na to, abychom zkusili dobýt sektor Boby přes policii. A na to, jak se uvádí trolejbus mimo provoz jsme si vzpomněli pozdě.

Takže abych to shrnul. Bobíci mě mile překvapili svou účastí, ale velmi nemile svým chováním. No a vrcholem byla atmosféra na Bazalech. Nevěřili by jste, jaké dovede vytvořit 7500 diváků krásné komorní prostředí. A pokud se vám zdá můj příspěvek posměšný, asi máte pravdu. Ale přesně vyjadřuje mé rozpoložení týden poté.

Autor: Kyby (Baník)

převzato z Football Factory č.2
Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information