Na turnaji fanclubů v Dobřichovicích nás nitranští Bulldogs zlákali ke shlédnutí utkání o Pribinův pohár. Přes původní nadšení jsme v sobotu 18.7. vyrazili autem jenom dva (další část sparťanů jela vlakem).
Do Nitry jsme dorazili asi dvě hodinky před začátkem zápasu. Po cestě jsme narazili na hospodu, kde popíjeli ostatní sparťani a domácí fanoušci. Točilo se místní pivo Corgoň - laskomina k pozvracení. Asi hodinu před začátkem utkání se vydáváme v počtu 10ti lidí ke stadionu. Už několik set metrů před ním jsme upozorněni na nedalekou bitku. Na parkovišti za parčíkem bojuje asi šedesát Trnaváků se čtyřiceti Košičany. Ihned útočíme a vtrháváme mezi Trnaváky. Ti se okamžitě rozutekli, zůstalo jich jen pár a několik baníkovců. Když fanoušci Spartaku vidí, že je nás jen deset, okamžitě se sbíhají a řež nastává znovu. Tu ukončil až příjezd policie. Výsledkem bitky je několik zraněných a dokonce jeden pobodaný Trnavák. Za půl hodiny jsme policisty odvedeni na stadion, kde si stoupáme přímo vedle sektoru Trnavy. Ti, ač v drtivé přesile, jeví jen malou snahu o rozpoutání bitky a převážně jen řvou. Nutno dodat, že většina Košičanů se za nás zbaběle schovala.

Jinak samotný zápas měl celkem dobrou atmosféru (hlavně díky fanouškům Spartaku). Většina ze čtyř tisícovek diváků přijela z Trnavy. Nás bylo v sektoru asi sto. Po zápase jsme už žádné incidenty nezaznamenali a odjeli jsme z Nitry do Trenčína, kde jsme v alkoholickém opojení strávili příjemně neděli a do Prahy jsme dorazili až v pondělí k ránu.

Autor: J. N. (Sparta)

převzato z Football Factory č.2
Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information