Před výjezdem do Brna panovala v našich řadách nedočkavost srovnatelná snad jen se zápasy na Letné. Doba, kdy mezi námi a "bobíky" či "zbrojováky" panovaly přátelské vztahy, je nenávratně pryč. A tak jsme čekali, co na nás domácí připraví jako odvetu za podzimní průplesk, který nafasovali na Bazalech. Nepřipravili nic, takže jsme se po rozběhání před nádražím (odhalili jsme několik incognito fans) přesunuli do hospody, která nám svými rozměry vyhovovala. Bohužel jsme o sobě po skončení pitky dali najevo víc, než je zdrávo, takže jsme se už policejního dohledu nezbavili. Jako odměnu za poněkud poškozené policejní auto nás dopravili svými autobusy až ke stadionu. Pouze asi desetičlenná skupinka Chacharů se utrhla a před stadionem dostala docela dost od několikanásobné a vyzbrojené přesily.

Před stadionem proběhlo ještě pár menších konfliktů, ve kterých hrál prim Baník (ale v té chvíli jsme měli velkou početní převahu) a potom jsme se dostali bez lístků do sektoru. Sešlo se nás něco přes 300 (včetně osmi z Trnavy a deseti Hanysů z Katowic). Před zápasem došlo k pálení ukořistěné vlajky FC Boby Křižanov, na což později odpověděli domácí spálením šály GKS, kterou ukořistili od již zmiňované skupinky. V průběhu zápasu se až na pár létajících kamenů celkem nic zajímavého nedělo. Ale jinak už vládla policie. No a po zápase nás opět odvezla až na nádraží, kde na nás čekal asi 15 minut rychlík do Ostravy.

Po stránce fanoušků je tento zápas jedním z magnetů ligy, kterých bohužel moc není. Takže už se zase těším na setkání s nejpočetnějším a nejlepším (haha!) kotlem republiky. KING BANÍK!

P.S.: Od té doby jsme se potkali už dvakrát, vždy na Praha hl. n. Poprvé jeli ze Sparty a my z Plzně a fans Boby o sobě dali vědět, až když se dal jejich vlak do pohybu. Podruhé jsme se vraceli z Českých Budějovic a oni z Teplic. Objevilo se jich asi 15 a totálně vystrašené je zachránila policie. Potřetí už to vyjde!

Autor: Kyby (Baník)

převzato z Football Factory č.1:
Fotball Factory č.1 - Obálka a fotky
Fotball Factory č.1 - Stránky 2-31

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lez stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information